Caleba Planta čeká druhá obhajoba pásu IBF. V rodném městě jej otestuje Feigenbutz!

Již v noci ze soboty na neděli nás čeká souboj o titul IBF super střední váhy mezi šampionem Calebem „Sweethands“ Plantem (19-0-0, 11 KO) a světovou jednadvacítkou Vincentem Feigenbutzem (31-2-0, 28 KO).

Poprvé v kariéře se sedmadvacetiletý Američan a šampion federace IBF v super střední váze Caleb Plant představí v rodném městě. V Bridgestone Aréně v Nashvillu, kde hrají domácí Nashville Predators nejslavnější hokejovou ligu světa NHL, přivítá o tři roky mladšího německého válečník Vincenta Feigenbutze. „Chlapec má před sebou hodně těžký úkol, na který se bude muset hodně soustředit, protože bude stát tváří v tvář chlapovi, který je ochotný udělat cokoliv na světě, aby mu zvedli ruku. Cítím se nejlíp ve své kariéře. Měl jsem ty nejlepší sparingpartnery, což mi hodně usnadní sobotní duel. Ani s váhou se trápit nemusím, protože tu udělám vždycky snadně.“ – Pochvaloval si spokojený, byť bojovně naladěný šampion.

Čtyřiadvacetiletá německá čtyřka super střední váhy si však ze slov šampiona nic nedělá a plně se soustředí na druhou titulovou šanci v kariéře. „Je mi úplně jedno, že s ním bojuji v jeho rodném městě. Bojoval bych s ním kdekoliv. Nezáleží na tom, protože až budeme v ringu, tak se se mnou bude muset rvát každou vteřinu. Nezajímá mě, co Plant říká, protože v ringu budu mít na všechno odpověď.“ – Hlásí sebevědomě Feigenbutz, jenž to však nebude mít vůbec jednoduché. Němečtí boxeři totiž z pravidla na americké půdě nevyhrávají. Například Marco Huck se objevil v zámoří dvakrát a ani jednou nevyhrál. Jack Culcay taktéž dvakrát a pokaždé prohra. Ani legendární „Král Artuš“ Artur Abraham nemá v USA zrovna nejlepší bilanci. Ze čtyř zápasů vyhrál pouze jediný. Minulý rok pak Tom Schwarz ve svém americkém debutu nestačil na britského obra Tysona Furyho. Dokáže Feigenbutz prolomit kletbu? Nebo jej šampion hladce sfoukne?