Caleb Traux: Byrd by již nikdy neměl rozhodovat takovýto zápas!

Komunita profesionálního boxu po celém světě ostře zkritizovala sudího Roberta Byrda, jenž rozhodoval včerejší semifinále boxerské ligy mistrů mezi domácím Mairisem Briedisem (26-1-0, 20 KO) a Krzysztofem Glowackim (31-2-0, 19 KO).

Opravdu hodně špatný výkon předvedl při včerejším semifinále ringový rozhodčí, Robert Byrd. Americký sudí, který má na svém kontě 735 duelů a z toho několik desítek titulových soubojů, totálně selhal. Ve druhém kole sice za úder loktem strhl Briedisovi body, ale Glowackému nedopřál pět minut odpočinku, jak velí pravidla. Taktéž zcela nepochopitelně přeslech zvonek, oznamující konec kola a i když chyboval on, tak přesto polského bojovníka opět počítal a opět mu nenabídl již zmíněnou pětiminutovou pauzu. Zcela nepochopitelné od sudího, jenž rozhodoval velké souboje, jako například souboj Wladimira Klitschka se Samuelem Peterem, nebo souboj Floyda Mayweathera s Robertem Guerrerem a nespočet dalších velkých bitev.

Nyní se na jeho hlavu snáší oprávněná kritika. Zejména ostrý byl jeho krajan a bývalý šampion super střední váhy, Caleb „Golden“ Traux (30-4-2, 19 KO). „Byrd by již nikdy neměl vstupovat do ringu. Tento souboj měl být vyhlášený bez výsledku, jelikož byl Glowacki podveden a poškozen neschopností sudího. Briedis po souboji přiznal, že záměrně Glowackého zasáhl loktem a že slyšel gong oznamující konec kola. Přesto dál bojoval. Pokud toto nestačí, aby byl Byrd uznán za slepého, pak už nevím.“ – Opřel se ostře do krajana pětatřicetiletý Traux. Bude tedy velice zajímavé, jak se tato situace vyřeší, jelikož na toto téma upozorňuje vícero fanoušků, odborníků i samotných boxerů.