Caleb Plant je novým mistrem světa IBF v super střední váze!

Američan Caleb Plant (18-0-0, 10 KO) si dokázal poradit s velice těžkým soupeřem Jose Uzcateguiem (28-3-0, 23 KO), kterého během dvanáctikolové titulové bitvy k ničemu nepustil a hladce ho přejel 3:0 na body. Plant se tak zařadil mezi šampiony Calluma Smitha, Saula Alvareze, či Gilberta Ramireze.

Rodák z amerického Nashvillu prodal zejména svoji rychlost a načasovaní, kdy Venezuelana nepustil vůbec do zápasu. Ten se poroučel na podlahu ringu již v druhém kole a ve čtvrtém si tenhle akt zopakoval. Uzcategui se snažil, tlačil, rozdával údery, ale Plant svojí rychlostí zkrátka dominoval. „Věděl jsem už po těch knockdownech, že je můj. Zároveň jsem počítal i s tím, že ho nebude tak snadné ukončit. Vrátil jsem se tedy zpět ke svému plánu. Uklidil se a dělal jsem vše,co mi trenéři řekli. Celý život jsem podřídil boxu. Sedmnáct tvrdých let, které jsem se bil v ringu. Víte, já své dceři slíbil, že ji ten titul dnes večer donesu a jsem moc rád, že to mohu splnit.“ – zakončil povídání americký sympaťák.

To venezuelskému bijci dnes štěstí zkrátka nepřálo. Ukázal vůli, chuť i bradu, ale nakonec se musel před svým sokem sklonit. „ Do downu jsem šel, protože jsem neměl rovnováhu, ale necítil jsem se zraněný, nebo otřesený. Trefil mě dobře, ale spíš jsem potřeboval chytit opět balanc. Snažil jsem se tlačit a cítil jsem, že začíná vadnout v šestém kole, ale už jsem toho nedokázal využít. Dobře se pohyboval. Dnes jsme dali fanouškům zcela jistě výborný zápas a já věřím, že se bavili. Co dál? Dal jsem mu šanci získat titul, tak doufám, že mi dá odvetu.“ – zakončil zklamaně borec přezdívaný „Bolivita“