Bývalý král super welterové váhy Jaime Munguia jde o váhovou kategorii výše, kde jej přivítá O‘Sullivan!

Bývalý šampion WBO a král super welterové váhy Jaime Munguia (34-0-0, 27 KO) se definitivně rozhodl pro přesun o váhovou kategorii výše. Ve střední váze jej o tomto víkendu přivítá zkušený Ir Gary „Spike“ O‘Sullivan (30-3-0, 21 KO).

Galavečer pod taktovkou Golden Boy Promotions slavného Oscara De La Hoyi, nám přinese zajímavou podívanou. V hlavním souboji večera se totiž představí bývalý šampion WBO a král super welterové váhy Jaime Munguia. Teprve třiadvacetiletý Mexičan na sebe upozornil v roce 2018, kdy před limitem sfoukl přemožitele legendárního Miguela Cotta, Sadama Aliho a následně pás WBO pětkrát obhájil. Navíc dokázal zdolat taková jména jako Liam Smith, Brandon Cook, Takeshi Inoue, Dennis Hogan, či Patrick Allotey. Jenže 183 centimetrů vysoký mladík se nyní musí přesunout o váhovou kategorii výše, jelikož dělání váhy byl větší a větší problém.

V nové váze, tedy střední, jej přivítá zkušený pětatřicetiletý irský válečník Gary O‘Sullivan, jenž změřil síly s těmi nejlepšími. V roce 2013 se s ním dvanáct kol trápil nynější šampion WBO super střední váhy Billy Joe Saunders. V roce 2015 jej v sedmém kole ukončil Chris Eubank Jr. a o necelé tři roky později jej knockoutoval i skvělý Kanaďan David Lemieux. Rodák z Corku zatím všechny své životní duely prohrál, ale ani v jednom z nich neudělal ostudu. Pokud se chce Munguia zařadit mezi špičku střední váhy, pak by měl O‘Sullivana zvládnout před limitem. Do karet mu hrají také fyzické parametry, kterými svého o dvanáct let staršího soka převyšuje.