Bytyqi remízovala a obhájila titul WBC!

Fabiana Bytyqi vs Elizabeth Lopez CorzoNeporažená světová šampiónka Fabiana Bytyqi na galavečeru v kosovu na výhru nedosáhla, přesto však díky remíze obhájila světový titul organizace WBC!

29.7.2022 – Palestra “Bill Clinton”, Ferizaj, Kosovo
Atomová váha
Fabiana Bytyqi 🇨🇿🆚🇲🇽 Elizabeth Lopez Corzo
Predrag Aleksič 96:96
Maurizio Rinaudo 97:94
Hendrik Schramm 96:97

Šestadvacetiletá česká šampiónka Fabiana Bytyqi (19-0-2, 5 KO) získala světový titul WBC v září 2018 na domácím galavečeru v Ústí nad Labem, kde jasně vybodovala britskou reprezentantku Denise Castle. V dubnu 2019 titul poprvé obhájila když ve vyrovnaný duel s s mexickou boxerkou Marií Vargas skončil remízou.

Téhož roku v listopadu na galavečeru v Kladně obhajovávala titul podruhé a tentokrát si připsala těsné bodové vítězství nad skvělou Anou Arrazolou z Mexika. Následně ovládla čtyři netitulové bitvy a včera obhajovala pás potřetí.

Fabiana Bytyqi

Do cesty se ji postavila 145 cm vysoká mexická boxerka, třicetiletá Elizabeth Lopez Corzo (10-4-5, 1 KO). Zápas nabídl poměrně hezký box nicméně velmi vyrovnaný. Zápas došel podle předpokladů až do bodového rozuzlení, kde tři arbitři rozhodli o reméze a česká reprezentantka tak obhájila podruhé titul přes remízu.