Budera přetlačil na body hvězdu Boesela, z výhry se však radoval velmi krátce!

Ondřej Budera včera vyzval na slovinském galavečeru světovou sedmnáctku Dominica Boesela. Rozhodčí rozhodli o výhře českého bijce, nicméně o chvilku později verdikt změnili!

22.5.2021 – Campus Sava, Ptuj, Slobinsko
Polotěžká váha
Dominic Boesel vs Ondřej Budera

Měl to být pro německou hvězdu a sedmnáctku světového rankingu Dominica Boesela (31-2-0, 12 KO) jednoduchý zápas. Opak se stal pravdou a Ondřej Budera (14-21-1, 8 KO), který je až na 205. pozici Boesela v ringu proháněl. Zápas došel až do bodového rozuzlení, ve kterém viděli rozhodčí jako vítěze českého boxera, jenže radost trvala jen chvilku. Podrobnosti v příspěvku Ondry Budery⇓

“Komentovat průběh zápasu zatím nebudu, protože jak jste si vy, co jste se dívali na stream, všimli, tak se náš zápas snad jako jediný neodvysílal. Netuším, jestli to byl nějaký tah ze strany promotéra, kdyby se Němci náhodou nepodařilo vyhrát. O tom bychom mohli ale spekulovat a to teď nechci. Určitě by ale nějaký videozáznam měl být k dispozici, pokud by byl např. vznešen protest proti výsledku zápasu”.

“Takže se dostávám k věci. Po osmi kolech jsem zvítězil 2:1 na body (SD – split decision) nad boxerem, který je 17. ve světovém žebříčku v polotěžké váze. Tým Dominica Boesela samozřejmě nebyl spokojený s výsledkem, protože pokud se spolupodílí na tvorbě fightcard této akce, chtějí si domů odvézt pouze a nic než výhry. Zápasil zde totiž i Tom Dzemski, syn trenéra Dirka Dzemskiho, který je trenérem jak Toma, tak i Dominica. Po vyhlášení jsme byli plní emocí z výhry, odešli jsme do šatny, sundal jsem tejpy, dal si sprchu a do toho někdo přišel do šatny, že je to u ringu docela vostrý. Tak vykoukneme do haly a celý soupeřův tým “obklíčil” slovinského bodového rozhodčího, který si mimochodem ještě před koncem zápasu ověřoval u dalšího z rozhodčích, jestli mně může dát výhru. Tento rozhodčí – zatím neznám jeho jméno – pod nátlakem Němců změnil svůj verdikt na výhru 2:1 nbd (SD). pro Dominica Boesela”.

“Podám tedy protest na tento konečný výsledek. Zřejmě se tím nic nezmění, ale chci abyste věděli, vy, co za mnou stojíte a fandíte, jak se věci doopravdy mají, protože s největší pravděpodobností budu mít zapsanou v rekordu prohru, i přestože jsem zvítězil. Moje vyjádření si přečtou určitě i výše jmenovaní. Říkám tedy, že já jsem vítěz a chlap, co neumí přijmout prohru není pro mě chlap. Já vím, co znamená prohra a rozhodně ji umím uznat a přijmout. Pokud ale vyhraju a někdo mi tu výhru ukradne, tak nebudu zticha. Jen aby bylo jasno, že tu neplácám nesmysly”. napsal Budera na svůj Facebookový profil