Bude Tyson Fury muset hledat opět nového trenéra?

Je možné, že nový šampion WBC těžké váhy a aktuální světová dvojka Tyson „Gypsy King“ Fury (30-0-1, 22 KO) bude muset do příštího souboje hledat nového kouče. Sugar Hill Steward se chystá do důchodu.

V polovině prosince oznámil jednatřicetiletý rodák z Manchesteru změnu kouče. Před životní bitvou s Deontayem „The Bronze Bomber“ Wilderem (42-1-1, 41 KO) se rozhodl propustit Bena Davisona a na jeho místo přijal zkušeného trenéra Kronk Gymu, Sugara Hilla Stewarda. Synovec slavného Emanuela Stewarda se ujal britského obra začátkem roku 2020 a společně absolvovali šestitýdenní tréninkový kemp. Za velice krátkou dobu stihli naprosto překopat styl hvězdného „Gypsy Kinga“, který v odvetě s alabamským knockoutérem exceloval a naprosto jej zdemoloval v sedmi kolech. „Za krátkou dobu jsme toho s Sugarem stihli opravdu hodně. Je to skvělý trenér a pod jeho vedením se můžu ještě hodně zlepšovat.“ – sdělil na tiskové konferenci Fury, který si spolupráci s novým trenérem extrémně pochvaloval.

Jenže sám Steward přemýšlí o konci kariéry v profesionálním boxu. „Vážně nevím, co bude dál. Uvažuji o tom, že odejdu do důchodu a už se nebudu pohybovat v profesionálním boxu. Chtěl bych se nyní zaměřit na amatérské boxery. Bavilo by mě pomáhat mladým talentům.“ – Prozradil americký kouč, jenž v minulosti vedl například Johnathona Bankse, Ruslana Chagaeva, či Adonise Stevensona. Je tedy docela dost možné, že aktuální šampion WBC bude muset hledat nového trenéra, nebo se vrátí k Benu Davisonovi. Snad se však Furymu ještě podaří přesvědčit Stewarda, aby zůstal do konce jeho kariéry, která by měla čítat poslední tři souboje. Jejich spolupráce totiž i za krátkou dobu slavila úspěch a Brit by se mohl pod Stewardem ještě rozhodně zlepšit.