Bude souboj Derecka Chisory s Josephem Parkerem v Saúdské Arábii?

Souboj mezi Dereckem „WAR“ Chisorou (31-9-0, 22 KO) a Josephem Parkerem (26-2-0, 20 KO) se měl původně odehrát 26.10.2019 v Londýně. Eddie Hearn však prozradil, že by tento souboj rád přesunul na 7.12.2019 do Saúdské Arábie.

Šéf stáje Matchroom Boxing, Eddie Hearn, má před sebou hodně hektický konec roku 2019, kde jej čeká příprava odvetného duelu mezi Anthonym „AJ“ Joshou (22-1-0, 21 KO) a Andym „Destroyer“ Ruizem Jr. (33-1-0, 22 KO). Ta se nakonec uskuteční v saúdskoarabském Rijádu a britský promotér potřebuje prorazit na tamní trh, kde jsou ukryty nemalé peníze. Navíc si místní movití investoři zaslouží za sto milionů dolarů kvalitní galavečer. Hearn tedy s největší pravděpodobností přesune veškeré svoje kvalitní borce na tuto kartu. Mezi nimi by se měl objevit i britský výrostek Dereck Chisora, jenž by si to měl rozdal s novozélandským mladíkem, Josephem Parkerem.

Oba bijci si zápas slibují již od začátku tohoto roku, ale až nyní je to kousek od skutečnosti. Sedmadvacetiletá světová jedenáctka si v polovině června poradila s australským veteránem, Alexem Leapaiem a byť jeho výkon nebyl nikterak oslnivý, svůj účel splnil. To o osm let starší Chisora se v půli července blýskl na domácí půdě brutálním knockoutem Artura Szpilky. Polského rebela poslal ve druhém kole nekompromisně do říše snů a hlasitě si řekl o další výzvy. „Další bude Parker. Doufám, že to australské kuře nebude utíkat.“ – Řekl si o duel s Novozélanďanem rodák ze Zimbabwe. Ten skrze sociálně sítě souhlasil. „Dobrá práce Derecku. Pojďme na to.“ – Původně se měl tento souboj objevit již 26.10.2019 na britské půdě, ale s největší pravděpodobností jej Eddie Hearn přesune na kartu Joshua-Ruiz do Rijádu. Ve hře pro tento galavečer i další souboj těžkých vah mezi Filipem Hrgovičem a Davidem Pricem.