Bude Anthony Joshua hájit své pásy v Kongu po vzoru Aliho s Foremanem?

Aktuální král těžké váhy a šampion organizací WBA, WBO, IBF a IBO Anthony „AJ“ Joshua (23-1-0, 21 KO) je celosvětovou hvězdou, po které touží ve všech zemích světa. Nabídka přišla i z Demokratické republiky Kongo.

Bezesporu nejznámějším soubojem profesionálního boxu na území Demokratické republiky Kongo je střet s názvem „Rumble in the Jungle“, ve kterém si to rozdal tehdejší šampion WBC a WBA „Big“ George Foreman (76-5-0, 68 KO) s Muhammadem „The Greatest“ Alim (56-5-0, 37 KO). Nyní by mohl po vzoru největších legend zavítat do Konga i aktuální král těžké váhy Anthony Joshua, jenž má kořeny v Nigérií a k africkému kontinentu chová velkou úctu a respekt. Vždyť po svém prvním prohraném souboji mezi profesionální zavítal právě do Nigérie na dovolenou, aby načerpal sílu pro odvetu s Andym Ruizem, kterou nakonec opanoval na body.

„Eddie Hearn momentálně zkoumá možnosti souboje v Demokratické republice Kongo. Již došlo k nějakým jednáním. Afrika není momentálně místem, kde by se měl konat příští souboj Joshuy, ale do budoucnosti s touto možností stoprocentně počítáme.“ – Prozradil manažer britské hvězdy Freddie Cunningham. Další souboj rodáka z Watfrodu by měl proběhnout na domácí půdě v Londýně, kde by měl být připravený nový stadion Tottenhamu Hotspurs. „V mezinárodním měřítku máme hodně možností, ale AJ se chce nyní vrátit domů.“ – Prozradil po posledním duelu šampiona Eddie Hearn. Každopádně Joshua slíbil Ruizovi trilogii, ve které by mělo jít o otevřenou válku a Demokratická republika Kongo by v tomto ohledu mohla být tím správným místem. Dočkáme se „Rachotu v džungli 2“ po vzoru největších legend těžké váhy?