Buatsi sestřelil Bolotnikse a obhájil titul!

Mezinárodní šampión organizace WBA v polotěžké váze Joshua Buatsi obhájil pošesté titul, když v jedenáctém kole tvrdou pravačkou sestřelil Ricardse Bolotnikse. Video ze zápasu v článku!

14.8.2021 – Matchroom HQ Garden, Brentwood, VB
Polotěžká váha
Joshua Buatsi vs Ricards Bolotniks
11. kolo TKO

Neporažený osmadvacetiletý šampión Joshua Buatsi (15-0-0, 13 KO) si připsal již patnáctou profesionální výhru a pošesté obhájil Mezinárodní titul WBA. V zápase jasně dominoval a Lotyše dokázal dostat do počítání již v šestém kole. V osmém kole mu byl stržen bod za údery pod pás. Nicméně Bolotnikse dál demoloval a vše ukončil v jedenáctém kole, kdy poslal tvrdou pravačkou soupeře k zemi a ringový Howard Foster zápas ukončil.

Buatsi získal Mezinárodní titul WBA v polotěžké váze už v říjnu 2018, když v prvním kole ukončil Francouze Tony Averlanta. Od té doby pás pětkrát úspěšně obhájil. Naposledy to bylo letos v květnu, kdy na domácí půdě ve čtyřech kolech zdemoloval do té doby neporaženého francouzského boxera Daniela Blenda Dos Santose.

Ricards Bolotniks (18-6-1, 8 KO) si tak připsal již šestou porážku kariéry a prohrál tak po třech letech. Naposledy Lotyše přemohl v červnu 2018 bývalý prozatímní šampión Thabiso Mchunu, který jej ukončil již v šestém kole.