Brutální řež! Smith poslal Harta k zemi a nakonec slavil jasné bodové vítězství!

Brutální bitvu dvou knockoutérů polotěžké váhy nakonec opanoval Joe Smith Jr. (25-3-0, 20 KO), který svého soupeře Jesse „Hard Work“ Harta (26-3-0, 21 KO) poslal na podlahu ringu a duel jasně opanoval na body.

Fanoušci v Hard Rock Hotel & Casino v americkém Atlantic City byly svědky opravdu velké bitvy v polotěžké váze. Dva stejně staří Američané se do sebe pustili bez ostychu hned od prvního kola. Původně se očekávalo, že Smith bude mít problémy s rychlostí a pohybem Harta, ale to se nakonec nepotvrdilo. Naopak rodák z Long Islandu byl tím tvrdším, přesnějším a dominantnějším boxerem v ringu. Několikrát dokázal otřást rodákem z Filadelfie a dokonce jej v sedmém kole poslal k zemi, dokončit jej ale nedokázal. Smith se tedy musel spokojit s bodovým vítězstvím, které ještě malinko zdramatizoval James Kinney, jenž zcela nepochopitelně viděl zvítězit Harta v poměru 95-94.

Naštěstí dva další bodový sudí zcela správně nabodovali duel v poměru 97-92 a 98-91 pro Smitha, který mohl nad hlavu zvednout pás WBO NABO. Ten by mu mohl zajistit další titulovou šanci a jelikož je nyní pás WBO volný, tak by Američan nemusel čekat dlouho. „Při vyhlašování výsledků jsem se docela lekl, když jsem slyšel první verdikt. Byl jsem si jistý, že na body vyhraji, protože jsem boxoval dobře a navíc jsem tam poslal knockdown. Myslel jsem si, že ho ukončím, ale bojoval fakt dobře. Hodně mě svazoval a nedal mi prostor na to, abych tam poslal ten poslední hák.“ – Prozradil po souboji Smith. „Zranil jsem si pravou ruku týden před soubojem. Myslel jsem si, že to bude v pohodě, ale nebylo. Nechci se vymlouvat, protože Joe bojoval opravdu skvěle. Zaslouží si maximální respekt.“ – Přidal zklamaný Hart.