Brutální finále WBSS v bantamové váze ovládlo japonské Monstrum!

Brutální finále boxerské ligy mistrů WBSS v bantamové váze ovládlo japonské „Monstrum“ Naoya Inoue (19-0-0, 16 KO), který ve dvanácti kolech udolal filipínský „Blesk“ Nonita Donaireho (40-6-0, 26 KO).

Fantastické finále boxerské ligy mistrů WBSS v bantamové váze předvedli dva hvězdní bojovníci Naoya Inoue a Nonito Donaire. Lépe do souboje vkročilo šestadvacetileté japonské „Monstrum“, které postupně demolovalo tvář o deset let staršího filipínského válečníka. Šampion čtyř váhových kategorií a držitel pásu WBA Super se však nedal a hned ve druhém kole otevřel obočí japonského samuraje. Jenže v pátém kole přišel první zlomový okamžik souboje. Inoue skvěle trefil ze zadní ruky bradu soupeře a ostřílený matador měl co dělat, aby nešel poprvé na podlahu ringu. Zachránil jej až gong ukončující páté dějství. Filipínská legenda se však během přestávky dostala z toho nejhoršího a od šestého kola sešlápla plyn.

Šesté až osmé dějství bylo jednoznačně ve prospěch Donaireho, jenž byl přesnější i tvrdší. Usilovná práce se šampionovi WBA vyplatila, když v devátém dějství pořádně otřásl Japoncem a ten měl také co dělat, aby přežil. Saitama Aréna byla na nohou a všichni skandovali jméno svého hrdiny a ten se nenechal zahanbit. V desátém kole opět převážil misky vah krvavého duelu na svoji stranu, když starším sokem opět otřásl a svoji práci málem dokončil o kolo později, když tvrdě zasáhl spodek odolného Filipínce. Ten se zkroutil v bolestivých grimasách na podlahu ringu a již to vypadalo, že je konec, ale Donaire s vypětím všech sil vstal na deset a další výpady japonského „Monstra“ přežil.

V posledním dějství již byly oba válečníci unaveni, přesto se pokoušeli duel ukončit před limitem. Nepodařilo se. Na body tedy nakonec mohl slavit hvězdný Japonec v poměru 114-113, 116-111 a 117-109. Naoya Inoue obhájil svůj titul IBF, ke kterému přidal i soupeřův WBA Super a stal se držitelem prestižní Muhammad Ali Trophy pro vítěze WBSS v bantamové váze. Fantastický souboj z bou stran rozhodně stojí za zhlédnutí, takže neváhejte ani chvilku a tuto boxerskou lahůdku si rozhodně pusťte.