Brutální bitva ve druhém čtvrtfinále! Frazier málem v sedmém kole urazil Lewisovi hlavu!

Neuvěřitelné druhé čtvrtfinále, které nabídlo drama až do poslední vteřinky. „Smokin“ Joe Frazier (32-4-1, 27 KO) v sedmém kole málem urazil hlavu Lennoxe „The Lion“ Lewise (41-2-1, 32 KO) a postupuje do semifinále.

Britský obr Lennox Lewis nastupoval do toho souboje rozhodně s výhodou větších rozměrů. Většina odborníků se tedy shodla na tom, že si bude držet na distanc menšího Fraziera a postupně jej bude rozebírat z ústupu. „Smokin Joe“ však zavelel hned v úvodu ke zběsilému útoku a britský „Lev“ jej absolutně nedokázal udržet na přední ruce. Americká legenda pak v závěrů kola brutálně propálila kryt Angličana a poprvé jej poslala na podlahu ringu. Rodák z Londýna ale bez problému vstal.

Lewis si rozhodně nechtěl uříznout ostudu a tak od druhého kola začal lépe pracovat přední rukou na které si Fraziere zkušeně držel. Ve druhém i třetím dějství jej dokonce dostává do problémů, ale k zemi se rodákovi z boxerské Filadelfie nechce. To až ve čtvrtém kole poprvé Joe okusí podlahu ringu. Lewis jej opět skvěle držel na přední ruce a nádherným kontrem ze zadní jej dostal do problémů. Svoji práci nakonec dokončil brutálním hákem na játra.

Joe však vstává a do konce přežívá nápor soupeře. Předchozí tři kola stála Lewise hodně energie, na což Fraziera upozorňuje i jeho vlastní roh. „Smokin Joe“ se tedy vydá do útoku a po posledních prohraných kolech chce definitivně zvrátit tok dějin. To se mu daří, když dvěma háky trefuje Lewise a posílá jej k zemi. Angličan však z posledních sil vstává a dokončuje kolo. V sedmém dějství je již téměř rozhodnuto. Lennox se sotva drží na nohou, zatímco Joe hledá cestu, jak jej drtivě knockoutovat. Tu nachází po minutě boje skrze brutální zvedák. Nikdo už nepočítal s tím, že Lewis dokáže vstát, ale on to dokázal a ukázal obrovské srdce. Jenže Joe se vrhá okamžitě do útoku a zcela dezorientovaného Lewise opět zasahuje brutálním zvedákem, který britskému šampionovi málem ustřelil hlavu. Frazier se tedy dostává do semifinále, kde ho čeká „Ten Největší“ Muhammad Ali (56-5-0, 37 KO).