Browne překvapil svět a krvavou bitvu s Jackem vyhrál!

Jako co-main event, před hlavní událostí Pacquio vs. Broner, vystoupili dvě talentované polotěžké váhy Marcus Browne a Badou Jack. V sázce byl prozatímní titul mistra světa WBA a eliminace v rámci organizace WBC, které vévodí Oleksandr Gvozdyk.

Do dnešního dne zřejmě nikdo moc neznal Marcuse Browna (23-0-0, 16 KO), ale od dnešní noci ho pozná celý svět. Bývalý olympionik ze Staten Island byl v souboji se švédským bojovníkem Badou Jackem (22-2-3, 13 KO) outsider. Což je logické s ohledem na to, že Jack je bývalým šampionem super střední a polotěžké váhy. Dokázal zdolat jména jako jsou Anthony Dirrell, George Groves, či Nathan Cleverly. Dokonce i s dlouholetým vládcem organizace WBC Adonisem Stevensonem svedl velmi vyrovnanou a nakonec remízovou bitvu. Navíc již dlouhá léta trénuje pod fenomenálním Floydem Mayweatherem.

Jenže Browne ukázal, že je jiná liga a Švéda porazil rozdílem třídy. V duelu se sice promítlo nejspíše i zranění Jacka, který si ze střetu hlavami v sedmém kolem odnesl ošklivý cut. Od té doby, jako by „The Ripper“ nedokázal najít tempo a dostat se do zápasu. Fanoušci už tušili konec, když v jedenáctém kole, zkušený Tony Weeks, nechal přerušit souboj, aby nechal bývalého šampiona prohlédnout lékařem. Ovšem Weeks zavelel, že konec se nekoná a od fanoušků si vysloužil obrovský potlesk. Krvavá bitva se tedy dočkala bodového konce a i přesto, že Brownovi byl stržen jeden bod za držení v sedmém kolem, tak s přehledem zvítězil 117-110, 116-111 a 119-108. Nyní může Američan s přezdívkou „Sir“ vyhlížet souboj s aktuálním šampionem WBA Dmitry Bivolem a nebo šampionem WBC Oleksandrem Gvozdykem.