Browne málem prohrál se Sokolowskim. Kabayel vybodoval Ruděnka!

O tomto víkendu se představilo hodně těžkých vah v ringu. Mimo Ortize a Hammera se představil ve Skotsku ještě Lucas „Big Daddy“ Browne (28-1-0, 24 KO). V německém Magdeburgu si to rozdali o pás EBU Agit Kabayel (19-0-0, 13 KO) a Andriy Ruděnko (32-4-0, 20 KO).

Hodně krušný galavačer si prožil ve skotském Turnberry veterán těžké váhy Lucas Browne. Devětatřicetiletý Australan chtěl absolvovat ještě jeden souboj před tím, než se představí 20.4.2019 na galavečeru v Londýně s o třináct let mladším Allenem. Vybral si tedy celkem neškodného polského journeymana Kamila Sokolowskiho (6-15-2, 3 KO). Jenže jak se říká, není radno cokoliv podceňovat v těžké váze a na to „Big Daddy“ málem doplatil. Ve druhém kole se Polák žijící v Anglii dobře trefil a Australan se poroučel k zemi. Následně se sice snažil zatlačit a oplatit svému sokovi počítání, jenže dvaatřicetiletý rodák z Čenstochové byl nepříjemný celých vypsaných šest kol. Browne se tedy musel spokojit s hodně těsnou výhrou 57:56 na body.

To šampion EBU, Agit Kabayel, si vedl v německém Magdeburgu podstatně lépe. Úvodní kola vypadala sice velice vyrovnaně, ale v šestém kole přišel asi nejzajímavější moment duelu. Šestadvacetiletý Němec načal svého o devět let staršího, ukrajinského soka dobrým úderem na spodek. Nesplašil se a nakonec poslal Ruděnka do počítání. Ten ukázal velké srdce a vrátil se zpět do duelu, jenže už podstatně vyčerpaný. Kabayel předvedl skvělou rychlost, načasování i skvělý gameplan a zaslouženě slavil bodové vítězství v poměru 116:111, 117:110 a 119:108. O pár minut dříve slavil i jeho stájový kolega Tom Schwarz. Teprve čtyřiadvacetiletý německý obr si přišel pro vítězství již v druhém kole, kdy tvrdým overhandem posadil chorvatského bojovníka na zadek. O pár sekund později udělal to samé tvrdým zvedákem, aby do třetice poslal Chorvata k zemi, tentokrát již naposledy.