Brook knockoutoval DeLucu v sedmém dějství! Terri Harper sjednotila pásy WBC a IBO!

Velký galavečer v Sheffieldu se nadmíru povedl Eddiemu Hearnovi. Fantastická atmosféra, skvělé souboje, ve kterých slavili domácí hvězdičky. Velký návrat pak předvedl bývalý šampion welterové váhy Kell „The Special One“ Brook (39-2-0, 27 KO).

Po dlouhých patnácti měsících se vracel do ringu bývalý šampion welterové váhy Kell Brook a všichni byly zvědavý v jaké formě se vrátí. Jednatřicetiletý Američan s irskými kořeny Mark „The Bazooka“ DeLuca (24-2-0, 13 KO) měl být jen odrazovým můstkem k velkým bitvám a to se také potvrdilo. Aktuální světová jednašedesátka tahala od začátku souboje za kratší konec a britský válečník jej hlavně převyšoval v rychlosti. Ve třetím kole poprvé Brook poslal DeLucu na podlahu ringu se zlomeným nosem. Američan se však vzdát nechtěl a pokračoval v boji.

Jenže rodák ze Sheffieldu se zkrátka chtěl před domácím publikem předvést parádním knockoutem a to se mu také povedlo. Zcela vyčerpaný Američan si v sedmém dějství naběhl na tvrdý jab z přední ruky, který jej definitivně poslal k zemi. Brook tedy mohl slavit návrat mezi elitu a s pásem WBO Inter-Continetal se zařadil na pátou příčku welterové váhy.

Obrovské vítězství mohla slavit i stále teprve třiadvacetiletý britská bojovnice Terri Harper (10-0-0, 5 KO), která jednoznačně vybodoval zkušenou devětatřicetiletou finskou válečnici Evu Wahlstrom (23-2-2, 3 KO) a ke svému pásu IBO super pérové váhy přidala i ten cennější WBC. Návrat na vítěznou vlnu slavil i devětadvacetiletý rodák z Kataru reprezentující britské barvy Kid Galahad (27-1-0, 16 KO). Aktuální světová trojka pérové váhy v osmi kolech ukončila světovou třináctku Claudia „The Matrix“ Marrera (24-4-0, 17 KO).