BRNO: David Vicena je novým šampiónem křížové váhy, Parlagi zbil Maďara a Bezvoda vybodoval Marvana!

Radek Linka vs David Vicena, Parlagi, BezvodaTak máme za sebou celkem povedený galavečer boxu v Brněnském Sonu, kde byl hlavním zápasem duel mezi Radkem Linkou a Davidem Vicenou o český titul ČUBP v křížové váze.

Křížová váha
Radek Linka (9-6-0, 8 KO) vs David Vicena (11-23-2, 7 KO)
Hlavním zápasem byl duel o český titul ČUBP, který Radek Linka obhajoval. Získal ho loni 11. dubna, když porazil v Ústecké Slunetě aktuálního držitele Interkontinentálního pásu WBU Roberta Rosenberga.Radek Linka vs David Vicena
Už na první pohled bylo vidět, že Vicena má mnohem lepší fyzické proporce, což potvrdil v pátém kole, kdy velice tvrdě Linku sestřelil a následně v kole devátém pěknou ranou na spodek znovu. V posledním kole nechtěně Vicena zasáhl Linku hlavou a zápas byl ukončen a dopočítán. Dva rozhodčí bodovali pro Vicenu a jeden dal remízu, které moc nerozumíme.
Pro ty, co se divý, proč o titul boxoval druhý a pátý boxer českého žebříčku je prostý a Lukáš Konečný to vysvětlil v rozhovoru pro konkurenční stránky. Je to jen o penězích a ty David Vicena sehnal, zaplatil a proto o titul boxoval právě on.Radek Linka vs David Vicena
Zápas rozhodně neměl TOP úroveň, tak doufáme, že rodák z Brna vyzve Luboše Šudu, který je jasnou jedničkou České republiky v křížové váze.

Pérová váha
Martin Parlagi (19-2-0, 10 KO) vs Tamás Laska (8-6-1, 3 KO)
Tento zápas byl rozhodnutý prakticky dřív, než vůbec začal. Martin Parlagi měl proti sobě soupeře, který je až na neuvěřitelném 616. místě světového ratingu a podle toho celý zápas bohužel vypadal a bylo vidět, že i samotného boxera příliš nebavil.
Laska ale prokázal skvělou odolnost, když po několika tvrdých knockdownech vždy vstal. Po zápase vyzdvihl Parlagiho do vzduchu a obešel s ním ring, čímž mu prokázal velký respekt a zároveň ukázal srdce bojovníka.Martin Parlagi vs Tamas laska
Parlagi je velký talent a je veliká škoda, jaké má proti sobě takové soupeře. No posuďte sami. Například česká jednička těžké váhy Václav Pejsar má odboxovanou pouze poloviční porci zápasů, ale má stejný počet bodů nebo Anatoli Hunanyan má pouze o 8 bodů méně a přitom má na svém kontě jen 8 zápasů.Martin Parlagi vs Tamas laska

Super střední váha
Ondřej Marvan (3-2-0, 2 KO) vs Tomáš Bezvoda (2-0-0, 1 KO)
Asi nejhezčí profi zápas večera. Parádní výkon obou borců, ve kterém byl Tomáš Bezvoda jasně lepším a zaslouženě vyhrál.
Trutnovský bijec Ondra Marvan ovšem nedal Tomášovi výhru zadarmo a bojoval jako lev.Ondřej Marvan vs Tomáš Bezvoda
Oba borci jsou mladí (Marvan 25 a Bezvoda 28) takže se určitě můžeme těšit, jak v budoucnu ještě zamíchají kartami v super střední váze.