Britský raubíř opět úřadoval. Dereck Chisora způsobil poprask na tiskové konferenci!

Tam, kde se vyskytne britský raubíř Dereck „WAR“ Chisora (31-9-0, 22 KO), to smrdí vždycky nějakým průšvihem, ale fanoušci těžké váhy se baví a bavili se i tentokrát. Jen Eddie Hearn měl o pár vrásek na čele víc.

Pětatřicetiletého rodáka ze Zimbabwe hájícího britské barvy musíte zkrátka milovat. Chisora je totiž válečníkem tělem i duší a jeho bitvy vždy baví celý svět, ovšem je i skvělým bavičem. „Jsem jako herpes. Už si myslíte, že jste se mě zbavili, ale já se vždycky vrátím.“ – Je jedna z legendárních hlášek aktuálně dvanáctého muže světového žebříčku. Nebo jeho legendární pobíhání po Německu s umělým penisem, při kterém hlásal, že to je Kubrat Pulev. Mohli by jsme sáhodlouze pokračovat, ale pojďme se spíše podívat, co provedl Chisora na včerejší tiskové konferenci, která byla propagací k říjnovému galavečeru a kde se on sám utká s Josephem Parkerem. Hlavními protagonisty zde budou finalisté boxerské ligy mistrů WBSS Regis Prograis a Josh Taylor.

A to byl právě kámen úrazu, jenž se jal výřečný Brit řešit. „Dříve než začneme tiskovou konferenci, tak si chci ujasnit pár věcí. Kdo je hlavním soubojem této karty?“ – Ptal se Chisora, jenž směřoval svůj pohled na Hearna. „Ten muž sedící vedle tebe (Regis Prograis).“ – Odpovídal šéf stáje Matchroom Boxing s úsměvem na tváři, ale to ještě nevěděl, že britský chasník nemá úplně náladu na žerty. „Nebudu vyprodávat O2 Arénu pro tyhle prcky. Nějaká Aliho trofej nikoho nezajímá. Buď budu v hlavním zápase, nebo chci víc peněz. Jestli ne, tak si to dělejte beze mě, protože já na to seru.“ – Soptil Chisora.

Jeho poznámkám se nevyhnul ani spolupromotér akce, Kalle Sauerland. „Běž si s nimi do Glasgow a zkus si vyprodat arénu tam, uvidíme, jak ti to půjde.“ – Setřel po cestě z pódia vedoucího WBSS. Hlavní protagonisté večera to však brali s úsměvem. „To je prostě Dereck, bylo to trošku za hranou, ale nechtěl jsem do toho zasahovat. Možná kdybychom s Regisem spojili síly, jeden na něj skočil zezadu a druhý zepředu, tak by jsme jej porazili.“ – Usmíval se dobře naladěný Taylor. Byl to jen opět další exces britského raubíře, nebo šlo jen o upoutání pozornosti z jeho strany? To se zřejmě brzy dozvíme.