Britské strany jednají! Dojde na sjednocující souboj mezi Furym a Joshuou ještě letos?

Hodně zajímavé informace rezonují světovými médii. Podle všeho se totiž začalo jednat o sjednocujícím souboji mezi šampionem WBA, WBO, IBF a IBO Anthonym „AJ“ Joshuou (23-1-0, 21 KO) a šampionem WBC Tysonem „The Gypsy King“ Furym (30-0-1 , 21 KO).

Sjednocující souboj o absolutního krále těžké váhy je rozhodně to, co většinu fanoušků zajímá. Navíc když všechny pásy jsou v držení britských chasníků a tedy by šlo o vyhrocené ostrovní derby. Podle aktuálních informací se na této epické bitvě začalo pracovat a šampion WBA, WBO, IBF a IBO Anthony Joshua by se měl na konci roku střetnout s králem nejtěžší váhové kategorie a šampionem WBC Tysonem Furym. „Jednaní jsou teprve na začátku a oba tábory mají před sebou velký kus cesty. Nejprve musí promotéři přesvědčit Kubrata Puleva a Deontaye Wildera, aby ustoupili stranou. Samozřejmě za hodně velký balík peněz. Ovšem pokud se jim toto podaří, pak se sjednocující bitva může stát rychle realitou.“ – Potvrdil spekulace uznávaný novinář Mike Coppinger, který má blízké vazby na DAZN, Matchroom Boxing a Eddieho Hearna.

Ostatně tuto informaci vzápětí potvrdil i novinář ESPN Steve Kim, jenž má pro změnu výborné informace ze stáje Premier Boxing Champions. „Wilder si může vydělat slušný balík peněz a přitom nemusí vůbec bojovat. Rozhodně to však nebude levné. Ovšem musíme brát také v potaz to, že Deontay je po operaci bicepsu a není úplně v dobrém mentálním rozpoložení. Musí doléčit zranění, dostat se zpět do formy a také se musí oklepat ze zdrcující prohry s Tysonem Furym. Nejde jen o to, že utrpěl první porážku ve své profesionální kariéře a ztratil pás mistra světa, ale on dostal šeredné sedmikolové bití, což se může dost podepsat na jeho psychickém stavu. Nepřekvapilo by mě, kdyby Wilder souhlasil, dostal pěknou sumu za to, že odstoupí a vzal si nějaké to volno na odpočinek.“ – Prozradil americký novinář. Jedinou překážkou tak může být bulharský veterán Kubrat „The Cobra“ Pulev (28-1-0, 14 KO), který ve svých osmatřiceti letech nemá zrovna náladu čekat na velkou šanci. Jenže rodáka ze Sofie zastupuje stejná stáj, jako Tysona Furyho, tedy i v tomto ohledu by se dala očekávat nějaká finanční domluva.