Briggs a Jackson se utkají v boxerském duelu!

Shannon Briggs vs Quinton JacksonBývalý světový šampión těžké váhy Shannon Briggs a bývalý šampión UFC Quinton Jackson se utkají v boxerském duelu. Kdo vyhraje?

V loňském roce se konal zajímavý turnaj Triad Combat, kde se ve speciálním trojúhelníkovém ringu utkal tým boxerů vedený Shannonem Briggsem a tým MMA zápasníků vedeným právě Quintonem Jacksonem. Nyní se kapitáni svých týmů utkají v boxerském duelu. Datum boje zatím nebyl oznámen.

Padesátiletý „The Cannon“ Shannon Briggs (60-6-1, 53 KO)získal světový titul v těžké váze v listopadu 2006, když na galavečeru v americkým Phoenixu ukončil v posledním dvanáctém kole tehdejšího šampióna z Běloruska Siarheie Liakhoviche a získal pás EBO. O ten však přišel v hned při první obhajobě, když nestačil na ruského bijce Sultana Ibragimova.

Shannon Briggs

Briggs stál naposledy mezi šestnácti provazy v roce 2016, když v londýnské O2 aréně sestřelil v prvním kole Emilia Zarateho z Argentiny. Následně to vypadalo, že by mohl boxovat o jeden z menších titulů, ale neprošel antidopingovou kontrolou a už se do ringu nevrátil.

Na druhé straně čtyřiačtyřicetiletý „Rampage“ Quinton Jackson získal v květnu 2007 titul UFC v těžké váze, když na galavečeru UFC 71 knokautoval v prvním kole krajana Chucka Liddella. Téhož roku v září pás obhájil, když vybodoval dalšího Američana Dana Hendersona. V roce 2008 pás obhajoval podruhé, ale nestačil na Forresta Griffina a o pás přišel.

Quinton Jackson

O titul ještě bojoval v září 2011, ale legendární Jon Jones byl nad jeho síly a ve čtvrtém kole jej utáhl. V roce 2013 mu UFC neprodloužilo smlouvu a přešel do konkurenční organizace Bellator, kde zápasil až do roku 2019. V posledním duelu na galavečeru Bellator 237 jej sestřelil v prvním kole Fedor Emelianenko.