Briedis uvažuje o těžké váze!

Lotyšský boxer Mairis Briedis uvažuje o přesunu do nejtěžší váhové kategorie. Pokud nebudu mít kvalitní souboje v křížové váze, musím jít do těžké!

Mairis Briedis (27-1-0, 19 KO) v září v rámci finálového duelu World Boxing Super Series vybodoval 2x 117:111 a 114:114 Kubánce Yuniela Dorticose a získal světový pás IBF a pohár Muhammad Ali Trophy.

Ve své kariéře prohrál pouze jeden duel a to s olympijským vítězem a bývalým šampiónem křížové váhy, Ukrajincem Oleksandrem Usykem, jenž ho v parádní a vyrovnané bitvě vybodoval.

“již brzy se ukáže jestli zůstanu v křížové váze nebo půjdu do těžký. Vše bude záležet na tom, jestli budou v křížové váze zajímavé duelu. Pokud ne, budu muset do těžký. Ale zároveň si budu muset být stoprocentně jist, že budu mít na ty nejlepší. Nechci bojovat s průměrnými boxery”. řekl Briedis

Připomeňme, že Brides si těžkou váhu osahal již v roce 2015, kdy se utkal s Manuelem Charrem v Rusku a Lotyš vyhrál tvrdým knockoutem v pátém kole.