Briedis se vrátí v březnu v těžké váze!

Lotyšský boxer Mairis Briedis se pravděpodobně přesune do nejtěžší váhové kategorie. Loni řekl: Pokud nebudu mít kvalitní souboje v křížové váze, musím jít do těžké! Nyní ho čeká zápas v těžké váze!

Mairis Briedis (27-1-0, 19 KO) naposledy boxoval loni v září v rámci finálového duelu World Boxing Super Series vybodoval 2x 117:111 a 114:114 Kubánce Yuniela Dorticose a získal světový pás IBF a pohár Muhammad Ali Trophy.

Ve své kariéře prohrál pouze jeden duel a to s olympijským vítězem a bývalým šampiónem křížové váhy, Ukrajincem Oleksandrem Usykem, jenž ho v parádní a vyrovnané bitvě vybodoval.

V březnu se chce vrátit mezi šestnáct provazů a zápas bude v těžké váze. Jestli v ní světový šampión zůstane nebo není zatím jistý. Vše bude záležet na tom, jak mu nejtěžší váhová divize bude sedět.

Šestatřicetiletý Lotyš měří 186 centimetrů a rozpětí paží má 190. Aktuální váhy šampióna se před shazováním pohybuje okolo 97 kilogramů, což na těžkou váhu nejsou úplně ideální proporce. Vše bude záležet na soupeři, nicméně na špičku těžké váhy to pravděpodobně stačit nebude.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *