Briedis se střetne s Dorticosem 21.3.2020 na galavečeru v Rize!

Fanoušci boxerské ligy mistrů WBSS se konečně dočkali i finále v křížové váze. To se odehraje 21.3.2020 v lotyšské Rize, kde si to rozdá aktuální král křížové váhy Mairis Briedis (26-1-0, 19 KO) s šampionem IBF Yunielem „Doctor KO“ Dorticosem (24-1-0, 22 KO).

Fanoušci boxerské ligy mistrů WBSS se konečně dočkali i finále křížové váhy, které má řádné zpoždění. Super lehká váha se dočkala vyvrcholení na konci října, kde nakonec slavil Josh Taylor. Bantamovou váhu ovládl začátkem listopadu Naoya Inoue a stále se čekalo, kdy konečně dojde řada na křížovou váhu. Jenže tu přibrzdil semifinálový skandál Briedise a ringového sudího Roberta Byrda. Glowacki se následně odvolal k WBO o jejíž pás se bojovalo a ta zakročila. Lotyšskému policistovi nařídila okamžitou odvetu. Rodák z Rigy odmítl a tak mu byl odebrán pás, čímž celá eskapáda skončila.

Nyní už tedy nic nebrání tomu, aby se aktuální král, který je však bez světového pásu, což je docela rarita, střetl se světovou dvojkou a šampionem IBF Yunielem Dorticosem. Jak třiatřicetiletý Kubánec, tak o rok starší Lotyš byly již součástí prvního ročníku WBSS, kde však v semifinále podlehli svým sokům. Dorticose před limitem ukončil Murat Gassiev a Briedise vybodoval Oleksandr Usyk. Jejich snažení tedy skončilo před branami vytouženého finále. Nyní však dostávají druhou šanci a jeden z nich si 21.3.2020 bude odnášet pás mistra světa IBF a trofej Muhammada Aliho z ringu v Rize.