Breazeale: Ruiz měl v prvním duelu s Joshuou štěstí. Měl by bojovat se mnou, než dostane další titulovou šanci!

Dvojnásobný neúspěšný vyzývatel o titl mistra světa a aktuální světová dvaadvacítka těžké váhy Dominic „Trouble“ Breazeale (20-2-0, 18 KO) by rád změřil síly s bývalým světovým šampionem Andym „Destroyer“ Ruizem Jr. (33-2-0, 22 KO).

Třicetiletý Američan s mexickými kořeny Andy Ruiz se v minulém roce postaral o jedno z největších překvapení v historii těžké váhy, když v sedmi kolech zničil britskou hvězdu Anthonyho „AJ“ Joshuu (23-1-0, 21 KO). Podle dvojnásobného neúspěšného vyzývatele Dominica Breazeala byl však rodák z Kalifornie pouze ve spravný čas na správném místě a více méně měl jen štěstí. „Myslím si, že v prvním souboji měl štěstí. Neříkám, že šel do ringu, zavřel oči a házel nesmyslné údery, ale měl kliku, že jeden z jeho úderů našel nádherně svůj cíl. Joshua pak zpanikařil. Ocitl se na zemi proti malému tlustému náhradníkovi a začal dělat větší a větší chyby. To je důvod, proč se Andy dostal ke světovým pásům. Ostatně odveta budiž důkazem. Ruiz nezvládl situaci a přišel do bitvy nepřipravený. Sice ustál celých dvanáct kol, ale Joshua to hrál na jistotu. Pohodlně ho vybodoval a vzal si tituly zpět. Myslím si, že Andy chápe, že to podělal. Určitě se vrátí v lepší formě a bude připravený.“ – Rozpovídal se v podcastu pro PBC Breazeale.

Čtyřiatřicetiletý rodák z Glendale by se velice rád stal testem pro svého krajana a stájového kolegu, než se opět dostane ke světovým titulům. „Měl bych být tím mužem, se kterým se musíte utkat, než zamíříte ke světovému titulu. Velice rád bych se s Andym utkal a myslím si, že fanoušci by jistě rádi viděli naši bitvu. On se chodí do ringu rád porvat a snaží se svého soupeře knockoutovat a to stejné dělám i já. Jsem typem bojovníka, jenž v každém svém úderu myslí na knockout. Fanoušci by byly svědky skvělé bitvy dvou opravdových válečníků. Dokonce si myslím, že by je náš souboj zajímal víc, než trilogie mezi Wilderem a Furym.“ – Rýpl si směrem k americko-britskému duu. Souboj mezi Breazealem a Ruizem rozhodně není nic nereálného, protože oba bojovníci patří pod stejnou promotérskou stáj. Otázkou je, jestli o takový duel má zájem bývalý světový šampion.