Bratr Claressy Shields se přiznal k útoku na Jamese Aliho Bashira. Hrozí mu až rok za mřížemi!

Bratr Claressy „T-Rex“ Shields (10-0-0, 2 KO), Artis Mack, se přiznal k napadení slavného kouče Jamese Aliho Bashira. Osmadvacetiletému Američanovi hrozí až rok pobytu za mřížemi.

Bratr šampionky třech váhových kategorií a dvojnásobné olympijské vítězky Claressy Shields, Artis Mack, bude pěkné kvítko. Začátkem října minulého roku se měla hvězdná Američanka utkat s chorvatskou bojovnicí Ivanou Habazin (20-4-0, 7 KO) o uvolněné pásy WBC a WBO v super welterové váze. Mimochodem na stejné akci vystoupil i náš český válečník Pavel Šour, který se utkal s Jermainem Franklinem. Vše probíhalo v klidu, dokonce i vážení proběhlo celkem v klidu, i když si oba tábory samozřejmě vyměnili pár ostřejších slov, ale nic co by se v rámci profesionálního boxu běžně nedělo.

Jenže bratr rodačky z Flintu, který byl v té době nedávno propuštěný z vězení, dostal opět zkrat. Zezadu se přiblížil k nic netušícímu a sedícímu Bashirovi a několika údery do hlavy jej poslal na podlahu. Sedmdesátiletý kouč se najednou ocitl na zemi v kaluži krve a následně zamířil okamžitě do nemocnice, kde musel nejprve podstoupit operaci zlomenin v obličeji a následně zde ještě musel podstoupit léčbu sraženiny krve na mozku. O celém případu se dlouho mlčelo a pouze se jen spekulovalo, že by mohlo jít o osmadvacetiletého bratra šampionky a nyní je to i potvrzeno. Sám Mack se ke svému činu přiznal a momentálně mu hrozí až rok ve vězení.