Boxerská liga mistrů World Boxing Super Series se dočká třetího pokračování.

Boxerská liga mistrů World Boxing Super Series se údajně dočká třetího pokračování. Úspěšný turnaj by měl odstartovat třetí sezónu koncem tohoto roku, ovšem stále se zatím neví, ve kterých váhových kategoriích.

Když Kalle Sauerland a Comosa AG odstartovali projekt s názvem World Boxing Super Series, tak fanoušci profesionálního boxu zajásali. Formát turnaje, kde se nakonec dva nejlepší boxeři utkají o prestižní trofej Muhammada Aliho, ale také o světové pásy, si získal velkou pozornost. První sezónu ovládl jednoznačně turnaj křížových vah, kde se sešla absolutní špička této váhy a kterou nakonec jednoznačně ovládl fenomenální Ukrajinec Oleksandr Usyk. Pozadu však nezůstali ani válečníci super střední váhy, kde dominoval aktuální král Callum Smith.

I letošní ročník se docela povedl. Vedení WBSS přidalo ještě jednu váhu, takže se bylo rozhodně na co koukat. Bantamovou váhu jednoznačně ovládlo japonské „Monstrum“ Naoya Inoue, který ve finále svedl strhující bitvu s filipínským „Bleskem“ Nonitem Donairem. I zástupci super lehké váhy předvedli skvělé bitvy. Zejména vyhrocené finále mezi Joshem Taylorem a Regisem Prograisem, jenž ovládl skotský bojovník, muselo fanoušky bavit. Na vítěze v křížové váze se ještě čeká, ale již 21.3.2020 se v lotyšské Rize utká kubánský knockoutér Yuniel Dorticos s lotyšským policistou Mairisem Briedisem.

Již třetí ročník boxerské ligy mistrů by měl začít koncem tohoto roku, ale zatím se vůbec neví, v jakých váhových kategoriích se tak stane. Kalle Sauerland nastínil, že rozhodně půjde o tři váhové kategorie a zákulisím se proslýchá, že by se mělo jednat o lehkou váhu, super střední váhu a nějakou kategorii žen. Dříve se také hojně spekulovalo o těžké váze, ale zde by bylo zřejmě nesmírně těžké sehnat dost kvalitní bojovníky. Za zmínku by určitě stála super bantamová váha, popřípadě super pérová, či super welterová. Každopádně se musíme nechat překvapit, s čím vedení WBSS přijde.