BoxEvents: Jakub Šuda vyhrál turnaj v Plzni a může se těšit na ME! GALERIE!

Jakub ŠudaTrojnásobný šampión ČR Jakub „Ovečka“ Šuda vyhrál mezinárodní turnaj v Plzni a zvládl tak poslední prověrku před nadcházejícím mistrovstvím Evropy! Tým BoxEvents Stanislava Škody tak slaví další úspěch!

O víkendu se v Plzni konal mezinárodní turnaj boxu, kterého se zúčastnili boxeři z Polska, Maďarska, Litvy, Slovenska a České republiky.
Jakub Šuda startoval ve váze do 60 kg (kadet ročník 1999-2000), je to váha, ve které se v současné době připravuje také na ME, které proběhne v Ukrajinském Lvově od 15.5. do 24.5.2015

Po pátečním vážení proběhlo losování skupin. Šuda měl ve skupině borce z Litvy, Maďarska a jednoho krajana. Jakubovi byl vylosován nepříjemný Maďar Rostás Renáto se kterým se utkal tentýž den odpoledne.
Jakub těžkou bitvu zvládl a Maďara jasně 3:0 vybodoval a postoupil do nedělního finále.
Ve finále na něj čekal krajan ze Sokolova Jiří Bárnet.
Jakub s trenérem Filipem Miňovským probrali páteční zápas kde si řekli co je potřeba vylepšit a s novými instrukcemi Jakub nastoupil do finálového zápasu.
Ve Finále Jakub neponechal nic náhodě a po jedné minutě prvního kola byl Bárnet viditelně otřesený a byl počítán. Soupeř však ukázal srdce bojovníka a v zápase ještě chvilku pokračoval, jenže po několika dalších tvrdých úderech na žebra tým Jiřího Bárneta raději vhodil ručník do ringu a zápas tak skončil technickým KO.

Tento turnaj splnil to, co tým Jakuba Šudy doufal a mohli se doladit nějaké nové kombinace a taktika.
Nyní se Jakub připravuje posledních 14 dnů v Praze s trenérem Filipem Miňovským, Martinem Parlagim, sportovním psychologem Jiřím Šlédrem a sparing partnery a doufají v co nejlepší formu na nastávající turnaj ME v Ukrajinském Lvově kam odjíždí s celou reprezentací ČR 15.května, kde bude bojovou a vysněnou medaili!