Bohužel i vzorek B Wawrzyka je pozitivní!

Andrzej Wawrzyk vs Marcin RekowskiJak jsme již informovala, zápas mezi Deontayem Wilderem (37-0-0, 36 KO) a Andrzejem Wawrzykem (33-1-0, 19 KO) byl zrušen, protože polský boxer neprošel antidopingovou kontrolou. To potvrdil i vzorek “B”

15. a 16. ledna byli Wawrzykovy odebrané vzorky moči a provedena antidopingová kontrola. Ta v těle odhalila zakázanou látku stanozolol, což je anabolický steroid. Wawrzyk následně požádal o vzorek “B”, který bohužel nedovolenou látku v těle odhalil.

Deontay Wilder tak podruhé za sebou přišel o soupeře z důvodu pozitivního nálezu. Nejprve antidopingovkou neprošel rus Alexander Povetkin (31-1-0, 23 KO) a nyní Wawrzyk.

Kdo polského boxera v titulovém zápase nahradí není jasné. Spekuluje se, že by to mohl být klidně Artur Szpilka (20-2-0, 15 KO), který s Wilderem prohrál před rokem tvrdým knockoutem, ale pravděpodobnost je mizivá.

Stanozolol
je generický název pro syntetický androgenně anabolický steroid, který je produkován a distribuován v orální i injekční formě pod různými obchodními názvy. Na americký trh byl uveden v roce 1962. Nutno zdůraznit, že stanozolol není prekurzorem dihydrotestosteronu, tak jak chybně uvádí ve své anabolické příručce Grunding.
V těle tudíž nebude metabolizován na tento přirozený androgen, ale bude vytvářet své vlastní metabolity, zjistitelné při antidopingových testech. Jak si můžete domyslet, již jen jediná nesprávná věta v populární příručce může způsobit pozitivní dopingové testy v případě, že čtenář se bude na tuto nesprávnou informaci spoléhat.