Bob Arum uklidňuje emoce: Nikdo z nás nejedná o sjednocujícím souboji!

Šéf stáje Top Rank Boxing Bob Arum prozradil, že rozhodně nikdo nejedná o případném sjednocujícím souboji mezi šampionem WBC Tysonem „The Gypsy King“ Furym (30-0-1, 21 KO) a šampionem WBA, WBO, IBF a IBO Anthonym „AJ“ Joshuou (23-1-0, 21 KO).

Absolutní apokalypsa se strhla, když světovými médii proletěla zpráva o tom, že zástupci britských šampionů jednají o sjednocujícím duelu. Podle zákulisních informací se epická bitva o všechny pásy mistra světa mezi šampionem WBC Tysonem Furym a šampionem WBA, WBO, IBF a IBO Anthonym Joshuou měla začít plánovat na konec tohoto roku. To samozřejmě strhlo vlnu nevole v táborech bývalého šampiona Deontaye „The Bronze Bomber“ Wildera (42-1-1, 41 KO) a povinného vyzývatele Kubrata „The Cobra“ Puleva (28-1-0, 14 KO). Klidnit emoce tedy musel zástupce britského krále Bob Arum.

„Rozhodně nedochází k žádným jednáním. Jen všichni přemýšlíme nahlas. Já s Frankem Warrenem a Eddiem Hearnem jen sledujeme nabídky, které přistanou na našem stole, ale rozhodně nejednáme o sjednocujícím souboji mezi Joshuou a Furym. Mohu vám ostatně popsat, jak to nyní probíhá. V tuto chvíli Eddie a Frank komunikují s lidmi ze Středního východu. Zájem má Saúdská Arábie, Katar a Spojené arabské emiráty. Rozhodli jsme se shromáždit všechny tyto nabídky a společně je probrat. Jednání o tomto boji započneme ve chvíli, pokud všechny strany budou ochotny spolupracovat. Pokud Wilder bude ochoten ustoupit stranou a pokud Kubrat Pulev bude ochotný přijmout finanční kompenzaci. Teprve v tu chvíli započneme jednání. Nyní však nic takového neprobíhá. Pouze přemýšlíme nahlas.“ – Sdělil médiím americký promotér. Aktuálně tedy zůstávají plány stejné. Tyson Fury se v trilogii střetne s Deontayem Wilderem a Anthony Joshua bude své pásy hájit proti Kubratu Pulevovi.