Bob Arum si stěžuje na návštěvnost v Americe. Kownacki ho skrze sociální sítě setřel!

Šéf stáje Top Rank Boxing Bob Arum se hodně rozčiloval nad špatnou návštěvností na jeho posledním galavečeru v New Yorku, kde hlavním chodem byl titulový souboj mezi Terencem „Bud“ Crawfordem (36-0-0, 27 KO) a Egidijusem „Mean Machine“ Kavaliauskasem (21-1-1, 17 KO).

Jen polovina slavné americké haly Madison Square Garden byla zaplněna na celkem slušně obsazeném galavečeru stáje Top Rank Boxing, kterou vlastní zkušený promotér Bob Arum. Fanoušci se mohli těšit na souboj irského bouřliváka Michaela Conlana (13-0-0, 7 KO), který dokonal svoji pomstu na ruském rivalovi Vladimiru Nikitinovi (3-1-0, 0 KO). Následně se v akci předvedla absolutní špička lehké a welterové váhy. Nejprve Teofimo „El Brooklyn“ Lopez (15-0-0, 12 KO) zničil ve dvou kolech ghanského tvrďáka Richarda „RC“ Commeye (29-3-0, 26 KO) a obral jej o pás IBF v lehké váze. V hlavním taháku večera pak král welterové váhy Terence Crawford obhájil potřetí pás WBO proti nepříjemnému Litevci Egidijusi Kavaliauskasovi. Přesto byla návštěvnost bídná.

„Myslím si, že box má problém. Máme dobré divácké výsledky na televizní stanici EPSN a máme i hodně odběratelů na platformě ESPN+, tam se nám daří dobře, ale nejsme schopni vyprodat vstupenky na místo konání.“ – Hořekoval jeden z nejzkušenějších promotérů současné doby. Na toto vyhlášení později reagoval polský válečník a aktuální světová jedenáctka těžké váhy Adam „Babyface“ Kowancki (20-0-0, 15 KO), jenž patří pod konkurenční stáj Premier Boxing Champions. Třicetiletý rodák z polské Lomzy totiž před svým srpnovým duelem s Chrisem „The Nightmare“ Arreolou (38-6-1, 33 KO) sám prodával lístky a zájem o jeho bitvu byl enormní. „Mám pocit, že Arum nikdy nebyl na mém souboji. Navíc moje publikum stále roste.“ – Rýpl si směrem ke konkurenční stáji Kownacki. Možná prodej vstupenek skrze bojovníky by mohla být cesta, jak vyprodávat haly. Přece jen, kdo chce vydělávat pořádný balík peněz, tak se musí umět prodat.