Bob Arum na to jde chytře. Chce protlačit Puleva do zápasu s Andym Ruizem Jr.!

Tým okolo bulharské „Kobry“ Kubrata Puleva (27-1-0, 14 KO) zaslal oficiální dopis IBF, ve kterém žádá, aby federace okamžitě nařídila souboj s Andym „Destroyer“ Ruizem Jr. (33-1-0, 22 KO).

Doslova se čekalo, kdy tento krok Bob Arum provede a nyní je to tady. Osmatřicetiletá světová devítka těžké váhy, Kubrat Pulev, dostal zpět svoji licenci v minulém týdnu a jeho promotérská stáj Top Rank okamžitě započala tažení za duelem s aktuálním šampionem WBA, WBO, IBF a IBO, Andym Ruizem. Rodák ze Sofie je totiž povinným vyzývatelem v rámci federace IBF. Toto postavení získal finálním eliminátorem s Hughiem Furym, kterého dokázal vybodovat na domácí půdě v minulém roce. Fakt, že Bob Arum nemá zrovna vřelé vztahy s Alem Haymonem, Andym Ruizem (býval jeho promotérem do té doby, než Ruiz utekl k Haymonovi) a Eddiem Hearnem, nahrával celou dobu tomu, že to zkušený boxerský bard zkusí. Čekal pouze na to, až se Pulevovi vrátí licence a to se také stalo.

„Zatím jsme trpělivě čekali, ale nyní nastal čas. Andy Ruiz Jr. má povinnost postavit se povinnému vyzývateli, kterým je Kubrat Pulev.“ – Započal zákulisní šachové partie Arum. Zkušený promotér a jeho stáj Top Rank totiž nelenila a okamžitě zaslala žádost federaci IBF, aby ihned nařídila souboj mezi šampionem a jeho povinným vyzývatelem. Devětadvacetiletý Američan je samozřejmě vázán smlouvou o odvetě s britskou hvězdou Anthonym „AJ“ Joshou (33-1-0, 22 KO), ale minulost naznačuje, že to IBF nedělá žádné vrásky. Například v roce 2015 odebrala pás přemožiteli legendárního Wladimira „Dr.Steelhammer“ Klitschka (64-5-0, 53 KO), kterým byl Tyson „Gypsy King“ Fury (28-0-1, 20 KO), z důvodu, že nechtěl hájit svůj pás proti povinnému vyzývateli Vyacheslavu Glazkovovi, respektive nemohl, protože jej vázala doložka o odvetě s hvězdným Ukrajincem. Nyní by se mohla historie opakovat a šampion by mohl přijít o jeden z pásů. Provede IBF stejný krok, jako tomu bylo s Furym, nebo udělá výjimku a pás ponechá do odvety Ruizovi? To se dozvíme v následujících dnech.