Bob Arum: My nechceme britské rozhodčí. Chceme dobré rozhodčí!

Promotér britského obra Tysona „Gypsy King“ Furyho (29-0-1, 20 KO), Bob Arum, se rozpovídal o volbě bodových rozhodčích v odvetě s aktuálním šampionem WBC Deotanyem „The Bronze Bomber“ Wilderem (42-0-1, 41 KO).

Byť oba obři mluví o knockoutu, tak téma ohledně bodových rozhodčích je celkem hodně žhavé. I když šéf stáje Top Rank Boxing, která zastupuje Tysona Furyho, uklidňuje emoce. Podle Boba Aruma nechce nikdo zasahovat do výběru rozhodčích. „Kdo potřebuje britské sudí? Zajímám se jen o to, abychom měli ty nejkvalitnější sudí. Pokud to budou Američani, tak je to naprosto v pořádku. Wilder je Američan a Fury je Brit, ale nikdo nepožaduje rozhodčí z jiných zemí. Chceme jen kvalitní rozhodčí, kteří odvedou svoji práci dobře.“ – Vysvětluje situaci zkušený americký promotér.

Samozřejmě by to nebyl Arum, kdyby si nerýpl směrem k táboru šampiona. „Druhé straně to může být přece jedno, když stejně počítají s knockoutem. Samozřejmě si dělám srandu. Obě strany maximálně důvěřují nevadské komisi, která jistě vybere ty nejlepší možné soudce. Momentálně jsme spokojeni, jak komise tuto skutečnost řeší.“ – Dokončil své povídání Arum. Každopádně jména arbitrů by jsme se měli dozvědět během pár dní.