Bob Arum: Kubrat Pulev porazí Anthonyho Joshuu, protože je mnohem lepší bojovník, než Andy Ruiz!

Šéf stáje Top Rank Boxing Bob Arum je přesvědčený, že jeho svěřenec Kubrat „The Cobra“ Pulev (28-1-0, 14 KO) dokáže šokovat svět a porazit šampiona WBA, WBO, IBF a IBO Anthonyho „AJ“ Joshuu (23-1-0, 21 KO).

Souboj mezi aktuálním šampionem WBA, WBO, IBF a IBO Anthonym Joshuou a jeho povinným vyzývatelem Kubratem Pulevem je pro mnoho fanoušků pouze formalitou pro britského chasníka. Třicetiletý rodák z Watfordu je jasným favoritem, který by bulharského veterána měl ukončit celkem snadně před limitem. Šéf Stáje Top Rank Boxing však věří, že osmatřicetiletá „Kobra“ dokáže šokovat svět. „Stále dokola všem lidem opakuji a myslím to vážně, že Anthony Joshua neporazí Kubrata Puleva. Zapomeňte na jeho vítězství v odvetě s Andym Ruizem. Andy porazil sám sebe tím, v jaké formě přišel. Tím samozřejmě nechci upírat úspěch Anthonymu za to, že získal zpět své tituly. Ostatně on nemohl za to, že Ruiz přišel v otřesné formě. Ovšem jeho vítězství nepovažují za důležité. Stále hodně pochybuji o Joshuově bradě a schopnostech, protože se nechal Ruizem knockoutovat.“ – Začal své vyprávění osmaosmdesátiletý Američan.

Ten se v minulosti staral o kariéru prvního mexického šampiona těžké váhy a tak ví, jaké jsou jeho schopnosti. „Ruiz absolvoval všechny své duely, až na souboj s Dimitrenkem a Joshuou, pod stájí Top Rank Boxing. Víte, Andy má hodně rychlé ruce a je to velice statečný válečník, ale nikdy neměl sílu na to, aby knockoutoval průměrné těžké váhy. Často bojoval s lidmi, kteří byly jen průměrní bojovníci. Měl daleko větší zkušenosti i dovednosti, ale přesto je nedokázal ukončit před limitem. Tím, že dokázal knockoutovat Joshuu jen potvrdil, že Britova brada není pevná. Pulev je daleko lepší a silnější bojovník, než Andy Ruiz. Takže Kubratovi pevně věřím, že Joshuu dokáže knockoutovat.“ – Zakončil své povídání velezkušený promotér. Jenže jaksi zapomněl na fakt, že bulharský veterán už není na vrcholu svých sil a navíc jeho poslední duely byly doslova utrpením. Možná je to jen Arumovo zbožné přání, protože pokud by Pulev opravdu dokázal porazit Joshuu a Fury by ve třetím souboji opět zničil Wildera, pak by případná sjednocující bitva o absolutního krále těžké váhy byla čistě v režii Top Rank Boxing. Ale může se to opravdu stát skutečností?