Bob Arum: Joshua již nikdy nebude stejný. Odveta je čiré bláznovství!

Jeden z nejostřílenějších bardů profesionálního boxu a majitel stáje Top Rank, Bob Arum, si myslí, že jeho promotérský sok, Eddie Hearn, dělá velkou chybu, když Anthonyho „AJ“ Joshuu (22-1-0, 21 KO) žene do okamžité odvety s Andym „Destroyer“ Ruizem Jr. (33-1-0, 22 KO).

„To je ta nejhloupější věc, kterou můžete udělat z pohledu mladého boxera. Myšlenka okamžité odvety mezi Joshuou a Ruizem je čiré bláznovství. Měl dostat několik lehčích soubojů. Měli zapomenout na pásy, které stejně nikam neutečou. Joshua je obrovská hvězda, která by nyní neměla jít do odvety s Ruizem. To vám řekne každý, kdo něco ví o boxu, ale zřejmě jeho promotér toho o boxu moc neví.“ – Rýpl si do svého soka sedmaosmdesátiletý Arum.

„Joshua je schopný porazit Ruize, ale už nikdy nebude stejný. V boxu je totiž důležitá psychika. Jeho soupeři už se jej nebudou tolik bát a půjdou se do ringu porvat. Například, když si vezmete historii, tak Mike Tyson mohl porazit Evandera Holyfielda, který se jej bál, ale po prohře s Douglasem si již Evander věřil a také Tysona porazil. Joshuu je v té samé pozici. Mnohými byl považován za nejlepší těžkou váhu současnosti, ale jeho aura je pryč. Ruiz jej dokázal poslat čtyřikrát k zemi a v to samé budou věřit i jeho další soupeři.“

„Okamžitá odveta s Ruizem je tedy totální hloupost. Kdyby prohrál první zápas na body, tak by to bylo něco jiného, ale on utrpěl drtivou porážku. Byl poražen, knockoutován a nebyl to žádný náhodný úder. Byl na podlaze ringu čtyřikrát a to zkrátka není náhoda. Bylo by lepší, kdyby si zkusil pár lehčích soubojů a dostal zpět sebedůvěru.“ – Dokončil své povídání zkušený americký promotér, jenž má pod svými promotérskými křídly Vasiliye Lomachenka, Oleksandra Gvozdyka, či Terence Crawforda.