Bleskovka: Robert Helenius po dvou letech v ringu!

Robert Helenius is BackExkluzivně: Severská noční můra z Finska Robert HELENIUS (19-0-0, 11 KO) se chystá na návrat do ringu! 21. března se představí na galavečeru v hlavním městě Estonska – Talinu!

Tondiraba Ice Hall, Talin – Estonsko
Těžká váha

Bývalá neporažená Finská jednička „The Nordic Nightmare“ Robert HELENIUS (19-0-0, 11 KO) se po dvou letech vleklých zranění vrací zpátky do ringu 21. března na galavečeru v Estonském Talinu!

Helenius v minulosti držel tituly Evropské unie, EBU, a Interkontinentální WBA a WBO. Porazil takové hvězdy jako Lamona Brewstera, pro kterého to byl zároveň poslední zápas kariéry neboť po tvrdých direktech Heleniuse téměř oslepl na levé oko.
V dubnu parádně knockoutoval legendárního Samuela Petera v 9. kole, téhož roku srpnu porazil technickým KO bývylého světového šampióna Siarheie Liakhoviche. Jenže poté přišel zápas s velkohubým Del Boyem Dereckem Chisorou, který sice Helenius vyhrál 2:1 na body (115:113, 115:113 a 113:115), ale i dlouho po zápase se spekulovalo, kdo byl vlastně vítěz, Chisora byl mnohem lepší a aktivnější a i podle nás měl výhru slavit on, ale nejspíš hrálo velikou roli to, že se boxovalo ve Finsku. A po tomto zápase, jako by se v Heleniusovi něco zlomilo a v následujících zápasech s Shermanem Williamsem a Michaelem Sprottem sice taky vyhrál, ale nebylo to tak jednoznačný a výkon byl opravdu trestuhodný.
A začali následovat zranění, která vyústila na dvouletou pauzu.

Rober Helenius brouken hand
Ruka Roberta Heleniuse po posledním zápase s Britem Michaelem Sprottem

Helenius nyní vede i soudní spor se svým podle něj již bývalým zaměstnavatelem – stájí Sauerland Event.
Generální ředitel společnosti Sauerland Event Chris Meyer totiž tvrdí, že smlouva s Finským obrem je stále platná a nemůže bez nich boxovat. Na druhé straně Helenius a jeho právníci tvrdí, že smlouva se Sauerlandem je již neplatná a Robert je „volným“ boxerem.
Jak nakonec tato kauza skončí není jasné. Jasné je jen to, že se Helenius vrátí 21. března do ringu na galavečeru v Talinu.