Blachowicz už na Twitteru vyzval Procházku!

Šampión UFC polotěžké váhy Jan Blachowicz již dal na Twitter příspěvek, že se chce utkat s Procházkou. Nejdříve ho však čeká obhajoba titulu s Glovere Teixeirou na UFC 266 v září!

Jak jsme již psali, bývalý šampión organizace Rizin Jiří “Denisa” Procházka zvládl i svůj druhý zápas v UFC a americkou hvězdu Dominicka Reyese brutálně uspal loktem z otočky ve druhém kole. Zároveň získal také bonus za výkon v hodnotě 50 tisíc dolarů.

Po zápase mu gratuloval prezident UFC Dana White se slovy “Příště jdeš o titul”. Reakce úřadujícího šampióna Jana Blachowicze na sebe nenechala dlouho čekat a polský bijec dal výzvu na Twitter.

Blachowicz získal titul polotěžké váhy loni v září, kdy ve druhém kole na UFC 253 ukončil právě Dominicka Reyese. Pás následně obhájil letos v březnu kdy na UFC 259 vybodoval šampióna střední váhy Israela Adesanyu.

Nyní jej čeká obhajoba číslo 2 a do cesty se mu postaví jednička ratingu, rodák z Brazílie Glover Teixeira. Zápas je plánován na galavečer UFC 266, který se bude konat v sobotu 4. září. Vítěz by se následně měl utkat s Procházkou.

UFC 266

Český bijec tak má do titulové bitvy čas do konce roku, tak je pravděpodobné, že si do té doby střihne ještě jednu netitulovou bitvu. Níže se můžete podívat na aktuální žebříček polotěžké váhy. Pořadí Procházky a Reyese se pravděpodobně po dnešním vítězství prohodí.

www.bjp-store.com

Šampión: Jan Blachowicz
1. Glover Teixeira
2. Aleksandar Rakic
3. Dominick Reyes
4. Thiago Santos
5. Jiří Procházka
6. Anthony Smith
7. Magomed Ankalaev
8. Volkan Oezdemir
9. Nikita Krylov
10. Johnny Walker