Bivol zbil Clarksona a uhájil svůj prozatímní titul WBA v polotěžké váze!

Bivol vs ClarksonObrovská naděje ruského boxu v polotěžké váze opět řádila. Dmitry Bivol (10-0-0, 8 KO) nedal v pátečním duelu, který se uskutečnil pod taktovkou Showtime, Samuelu Clarksonovi (19-4-0, 12 KO) žádnou šanci. Rodák z Kyrgystánu tedy uhájil svůj prozatímní pás WBA!

Pouze dva borci dokázali ustát všechna vypsaná kola s Dmitrym Bivolem. Jako prvnímu se to podařilo Felixu Valerovi (14-1-0, 12 KO). Druhým do party se stal Yevgeni Makhteienko (8-7-0, 7 KO). Bohužel Američan Samuel Clarkson se mezi tyto dva borce nezařadí. Ruský talent se prakticky ani příliš nezapotil. Už v úvodní půlminutovce šel Clarkson k zemi a vypadalo to na hodně rychlý konec. Američan ukázal bojovnost a z prvního downu se oklepal. Jenže za dalších třicet sekund si to namířil k zemi opět. Avšak i po druhém downu dokázal vstát a první kolo přežít. Na prvního pohled bylo však patrné, že Clarkson tuto noc bude bojovat s větrnými mlýny. Bivolovi nedokázal narušit rytmus boje a inkasoval jeden přesný úder za druhým.

Bivol vs Clarkson

Ve čtvrtém kole bylo rozhodnuto a rozhodčí Harvey Dock neměl jinou možnost, než duel v čase 1:40 ukončit. Dmitry Bivol dokázal svého soupeře zasáhnout 46% svých úderů. Clarkson trefil pouhých 17% svých pokusů o úder. Ruský prospekt se tak stal povinným vyzyvatelem šampiona WBA, Nathana Cleverlyho (30-3-0, 16 KO). „ Myslel jsem si, že jej ukončím už v prvním kole. Nakonec si myslím, že je dobře, že jsme šli až do čtvrtého kola a fanoušci mě mohli vidět pořádně bojovat. Jsem rozhodně připravený se postavit o regulérní titul WBA proti Cleverlymu.“ – Prohlásil hrdý vítěz. Můžeme se tedy těšit na další epickou bitvu v polotěžké váze!

Bivol vs Clarkson

Bivol vs Clarkson

Bivol vs Clarkson

Bivol vs Clarkson