Bivol i Hooker obhájili své pásy. Kuzmin se hodně natrápil s Dawejkem!

V americké Veroně slavili šampioni úspěšné obhajoby. Dmitry Bivol (16-0-0, 11 KO) i Maurice Hooker (26-0-3, 17 KO) zdolali své soupeře jednoznačně na body. Ovšem ruský „Medvěd“ Sergey Kuzmin (15-0-0, 11 KO) měl ohromné problémy s americkým protivníkem.

Začněme pěkně postupně. Kuzmin v sobotu dorazil na váhu s celkem tradiční hmotností 112,7 kilogramů. Jeho forma vypadala také skvěle a tak se tušilo, že Dawejka s přehledem přejede. Ne před limitem, ale rozhodně hodně přesvědčivě. Přece jen Američan s přezdívkou „Tank“ je hodně odolný bijec. Ze sedmi proher jej dokázal ukončit jen Charles Martin a to ne knockoutem, ale duel zastavil rozhodčí. Rus však neměl daleko k tomu, aby s osmadvacetiletým chasníkem prohrál. Jeden bodových dokonce duel označil za remízu 95-95, další dva se přiklonili hodně mírně na stranu Kuzmina v poměru 2x 96-94. Což nikdo nečekal a světová čtrnáctka, potažmo ruská dvojka, má hodně o čem přemýšlet.

V co-main eventu se představil před domácím publikem šampion WBO v lehké váze, Maurice „Mighty Mo“ Hooker. Ten měl před sebou překážku v podobě čtyřiatřicetiletého rodáka z Trinidadu a Tobaga, Mikkela LesPierra. O pět let mladší šampiona sliboval hodně rychlou demolici svého soupeře, ale nakonec se musel spokojit s výhrou na body, byť hodně dominantní a jednoznačnou. „Je to hodně odolnej chlap. Snažil jsem se ho ukončit, ale on pořád stál na nohou.“ – Okomentoval svého soupeře Hooker. Šampionovi se sice podařilo LesPierra v devátém kole poslat k zemi tvrdým úderem na spodek, ale dokončit jej nedokázal. Bodový sudí však viděli duel jednoznačně v poměru 120-107, 119-108 a 120-107 ve prospěch šampiona.

V hlavním zápase večera dominoval ruský šampiona WBA polotěžké váhy, Dmitry Bivol, který jasně přejel svého amerického soka Joa Smitha Jr. Osmadvacetiletý Rus, narozený v Kyrgystánském Tokmaku, nedal o rok staršímu Američanovi žádnou šanci. Rodák z Long Islandu sice hledal cestu ke svým obávaným tvrdým úderům, ovšem Bivol byl pozorný a rychlejší. Skvěle bránil, měl lepší práci nohou a okamžitě kontroval přesnými údery. „Nebyl to jednoduchý souboj. Smith má velké srdce a opravdu tvrdé ruce. Chytil jsem jeden úder z pravé strany a na chvilku jsem ztratil rovnováhu. Nyní bych chtěl jít o váhovou kategorii níže a tam sjednotit tituly. Víte, nejsem na tuto váhu moc velký. Joe byl jednoznačně větší než já.“ – Prozradil aktuální šampion WBA polotěžké váhy. Jestli se vydá směr super střední váha je zatím ve hvězdách, ale on sám se na to cítí být připravený.