Bivol: Byl sem překvapen když jsem slyšel 115:113!

Dmitry BivolÚřadující neporažený šampión polotěžké váhy a světová jednička Dmitry Bivol byl velmi překvapen, jak byl zápas obodován. Přiznává rozčarovaní i nad organizátory, ale na druhou stranu je i chápe!

Dmitry Bivol (20-0-0, 11 KO) v sobotu v ostře sledované bitvě jasně dominoval nad Saulem Alvarezem a obhájil titul WBA, když mexického boxera k údivu všech vybodoval. Ruský boxer prakticky vymazal všechny Alvarezovi výhody a díky skvělé obraně ho k žádnému většímu nebezpečí nepustil. Naopak sám několikrát Canela ohrozil tak, že nebyl daleko od knockdownu.

Nicméně některé kroky organizátorů jej překvapili a stejně tak verdikt sudích, díky kterému vyhrál jen o pouhé jedno kolo. Každý kdo zápas viděl musí uznat, že 115:113 pro Bivola bilo hodně přísné a že těch kol pro sebe urval mnohem víc.

Saul Alvarez vs Dmitry Bivol

„Byl jsem v šoku, když speaker začal říkat 115:113. Začalo se mi honit hlavou, že jsem možná dokonce prohrál. Byl sem totiž přesvědčený, že jsem vyhrál více kol a tohle byla docela studená sprcha. Naštěstí řekli moje jméno a mě se ulevilo. Ale když si uvědomím, že stačilo aby dali ještě jedno kolo Alvarezovi, tak by byl zápas remízový. Já myslím, že mezi námi byl větší rozdíl nežli jedno kolo“. řekl úřadující šampión

A dodává „Ten večer bylo všechno proti mě. Nesměl jsme slyšet svou hymnu a dokonce když jsem přišel do ringu tak nebyla jediná zmínka o tom, že pocházím z Kyrgyzstánu a že žiji v Petrohradě. Bylo pouze oznámeno, že pocházím z Kalifornie, kde se však jen připravuji pod trenérem Joelem Diazem na zápasy. Chápu okolnosti toho, co se teď ve světě děje, ale i tak je to zvláštní, jsme přeci sportovci“. Uzavřel Bivol

Dmitry Bivol

Je pravděpodobné, že se bude v září konat odveta. Tým Alvareze si prosadil do smlouvy jednostrannou klauzuli o odvetě, kterou dle svých slov chce využít. Je tak pravděpodobné, že nedojde na plánovaný třetí duel s Golovkinem, ale bude místo toho odveta s Bivolem.


7.5.2022 – T-Mobile Arena, Las Vegas, USA
Polotěžká váha
Dmitry Bivol 🇰🇬🇷🇺🆚🇲🇽 Saul Alvarez
Tim Cheatham 115:113
Dave Moretti 115:113
Steve Weisfeld 115:113