Bitva strongmanů! Islandská hora se utká v boxerském ringu s britskou bestií!

Fanoušci boxu se mohou těšit na opravdu hodně velkou podívanou. V jednom ringu se totiž střetnou dva nejsilnější muži světa islandská „Hora“ Hafthor Julius Björnsson a britská „Bestie“ Eddie Hall.

Dva nejsilnější muži světa si dají dostaveníčko v ringu, kde podle pravidel profesionálního boxu absolvují opravdu obrovskou bitvu. A když myslíme obrovskou, tak obrovskou. Jednatřicetiletý rodák z islandského Reykjavíku nemá přezdívku „Hora“ jen tak. Tento drobeček nám totiž narostl do výšky 205 centimetrů a váží úctyhodných 205 kilogramů. Björnsson nedávno překonal světový rekord v mrtvém tahu, když od země odlepil fantastických 501 kilogramů, čímž překonal rekord Eddieho Halla z června roku 2016. Tento počin ostatně odstartoval jednání o boxerském duelu, jenž by se měl odehrát v Las Vegas v září příštího roku.

O rok starší rodák z Newcastlu také není žádným hubeňourem. Nelidsky silná „Bestie“ měří 190 centimetrů a váží 164 kilogramů. V jednom ringu tak jednou bude bojovat 369 kilogramů kvalitního masa o čest a slávu. „CoreSport mi právě nabídli smlouvu se sedmi ciframi a já ji podepsal. Eddie, vymazal jsem tvůj rekord a teď jsem připravený tě poslat k zemi v ringu. Jsem na to připravený a co ty Eddie? Jsi připravený?“ – Rýpl si směrem k rivalovi a velkému kamarádovi hrozivě vypadají Islanďan. „Na tisíc procent ty papíry podepíšu. Nejde mi o peníze a ani o rekord v mrtvém tahu. Podepíšu to proto, protože jsi mě v minulosti nazval podvodníkem a nikdy jsi se za to neomluvil. Je mi jedno, jak jsi vysoký, nebo že jsi těžší. Oficiálně potvrzuji, že se s tebou utkám v září roku 2021 v Las Vegas!“ – Potvrdil obří dostaveníčko Hall. Tohle bude rozhodně gigantická nálož zábavy.