Bitva mezi Whytem a Rivasem skončila bodovým vítězstvím Brita!

Parádní bitva dvou válečníků na nás čekala v hlavním zápase večera. Dillian „The Body Snatcher“ Whyte (26-1-0, 18 KO) a Oscar „Kaboom“ Rivas (26-1-0, 18 KO) ukázali, jak se bojuje o titul mistra světa, byť jen prozatímní.

Již začátkem mediálního týdne předpovídali oba muži tvrdou bitvu, která skončí jejich jednoznačným vítězstvím. Kdo z nich měl nakonec pravdu? Již ve druhém kole ji mohl mít jednatřicetiletý rodák z Jamajky, jenž poprvé otřásl kolumbijským válečníkem. O rok starší Rivas však k zemi neporoučel a první ostrý výpad Whyta v pohodě ustál. Jenže právě zadní rovná Brita donutila Kolumbijce se maximálně soustředit na obranu a nechtělo se mu do přestřelky s o deset kilo těžším soupeřem. V přestávce mezi šestým a sedmým kole se toto přestávalo líbit kouči rodáka z Cali, Marcu Ramsaymu a ten se jal svého svěřence řádně seřvat.

Světe div se, pomohlo to. Stejně, jako to pomohlo před posledním kolem s Bryantem Jenningsem, i tentokrát se Rivas vyhecoval a šlápl řádně na plyn. Začal tlačit domácího borce do provazů a rozjíždět své zběsilé kombinace, ve kterých krásně střídal pásma. Poprvé „Kaboom“ zaúřadoval v devátém dějství. Skvělý zvedák prošel obranou Whyta přímo na bradu a ten se poroučel k zemi. Neskutečná tvrdost, odhodlání a bojovné srdce postavily Brita zpět na nohy a byť se ještě ocitl několikrát v problémech, tak dorazit se již nenechal. Bodový verdikt musel být všem jasný. Sudí Guido Cavalleri nabodovala 115-112 pro Whyta, Mark Lyson 115-112 pro Whyta a Craig Metcalfe 116-111 pro Whyta. Je nutné však říci, že oba bojovníci si zaslouží ohromný respekt za bitvu, kterou předvedli. Oba ukázali odhodlání, sílu a hlavně srdce velkých bojovníků. Jednatřicetiletý „The Body Snatcher“ mohl následně odejít slavit s prozatímním titulem WBC do rozvířené londýnské noci.