Bezvoda vs Kraft již tuto sobotu!

Česká jednička střední váhy Tomáš Bezvoda vyzve v osmikolové bitvě přemožitele Tomáše Adámka nebo Vladimíra Idranyie, neporaženého Němce a bývalého Evropského šampióna organizace IBF Toniho Krafta! Rozhovor s „El Magicem“ v článku!

13.4.2019 – Hansehalle, Luebeck, Německo
Super střední váha
Tomáš Bezvoda vs Tony Kraft
Česká jednička střední váhy „El Magico“ Tomáš BEZVODA (6-4-0, 3 KO) a neporažená německá jedenáctka Tony KRAFT (14-0-1, 4 KO) se utkají v zápase vypsaném na 8 kol!

Tomáš má za sebou nepříliš povedený rok 2018, který začal povinnou výhrou nad Bohuslavem Janem a parádním knockoutem v prvním kole, když na německé půdě spráskal domácího Martena Arsumanjana.

Pak přišla odveta s Anatoli Hunanyanem o Český titul ČUBP a těsná porážka na body 95:97, 93-97 a 95-96. Následovala bitva v Mnichově, kde na body 90:98, 91:97 a 94:94 podlehl neporaženému Emre Cukurovi.

Naposledy stál Tomáš v ringu 8. prosince ve Velké Británii. Na galavečeru v Boltonu nestačil na domácí hvězdu Jacka Cullena a poprvé mezi profesionály prohrál před limitem, když jej soupeř jasně přejel ve třech kolech.

Nyní čeká znojemského tvrďáka první zápas letošního roku a další velká výzva. Jeho soupeřem bude neporažený Toni Kraft, který už má na kontě skalpy českých borců Tomáše Adámka a Vladimíra Idranyie.

Toni Kraft v roce 2015 získal německý národní titul a o rok později dokonce juniorský světový titul organizace WBC. Naposledy stál mezi šestnácti provazy 7. dubna 2018, kdy v těžkém zápase vybodoval Vasilije Sarbayeva a získal Evropský titul IBF. Následovalo ovšem zranění, titul byl uvolněn a budou o něj bojovat 18. dubna v Rusku Aslambek Idigov a Ronny Landaeta.

Kraft se tak po roce vrací do ringu a této dlouhé pauzy se bude určitě český borec snažit využít, neboť sám byl kvůli zdravotním problémům dlouhé měsíce mimo ring a návrat nebyl úplně jednoduchý a ví co to znamená nebýt aktivní.


Rozhovor: Tomáš Bezvoda

Před dvěma lety si bojoval bojoval se zákeřnou nemocí, jak si na to nyní zdravotně, je vše už zažehnáno?
„Byly to pro mě dlouhé a těžké chvíle, ale už jsem fit. Dokonce jsem na tom momentálně i lépe, jak před nemocí. A zpětné můžu i říct, že to bylo něčemu dobré“.

Minulý rok si odboxoval celkem 5 duelů a připsal sis 2 výhry a 3 porážky. Jak by si zpětně hodnotil loňský rok v ringu?
„Bilance 2:3 není dobrá určitě. Ale měl jsem těžké zápasy a většinou v zahraničí s těžkými soupeři. Beru to jako zkušenosti do dalších bojů, které bych určitě nezískal s lehkými soupeři na domácí půdě. Věřím, že letošní rok bude pro mě určitě lepší“.

Jaké máš s trenéry a se svým týmem plány pro letošní rok 2019?
„Chtěl bych určitě víc zápasů jak v minulém roce a dělat hezké souboje a samozřejmě je i vyhrávat“. 🙂

Neláká Tě dovršit trilogii a utkat se do třetice s Toljou, se kterým máš bilanci 1:1?
„Tak máme to 1:1 a možná by to rozseknout chtělo 😁ale to nezáleží jen na mě. Beru to jako sport a není to nic, kvůli čemu bych nemohl spát“.

Změnil si nějak přípravu po loňských třech porážkách v řadě?
Hodně mi teď pomáhá můj kamarád Hera Veselý, hlavně s kondiční a silovou přípravou a dává mi i novou motivaci do tréninku. Za to jsem moc rád a děkuji mu😀 a věřím, že to bude znát v nadcházejících zápasech. Jinak trénují v Boxing Klubu Řešeto Znojmo u Mirka Janského a snažím se jezdit po sparingách kde se dá“.

Nyní tě čeká první letošní zápas a rovnou proti neporaženému soupeři. Není to moc riskantní výzva?
„Já to tak neberu… Každej je k poražení a čím lepší soupeř, tím je to pro mě větší motivace. Je to samozřejmě těžší boxovat na soupeřově půdě, ale až loňská mám s tímto zkušeností dost a jedu tam udělat nejlepší zápas a hlavně ho vyhrát“.

Toni Kraft má na svém kontě také skalp Tomáše Adámka nebo Vladimíra Idranyie. Viděl si ty zápasy a studoval si přednosti a slabiny svého soupeře?
„To vím, ale neviděl. Moc jsem ho nestudoval, vím že je hodně pohyblivej a je stejný gard jako já. Bude taky větší jako všichni proti mě 😁ale já jsem natěšenejj a připravenej na zápas na 110%“.👊

Co říkáš na to, že Vasil Ducár bude bojovat o světový titul IBO, Dlouho žádný Český boxer o tak prestižní pás neboxoval, když nepočítám Fabianu Bytyqi a Lucku Sedláčkovou…
„Tak je to pro něj určitě velká příležitost, kterou si po posledním zápase zaslouží. Určitě udělá hezký zápas, ať to dopadne jakkoliv“.

V Česku se hodně za poslední roky rozmohlo MMA, neláká tě tento sport nebo ho alespoň sleduješ?
„Občas to sleduji, ale určitě mě to neláká. Moje láska je už od malička box, kterému budu vždy věrný 😀a hlavně v boxu se pořád něco učím i když to už dělám 15 rokem“.