Beterbiev usedl na trůn polotěžké váhy. Gvozdyka zdemoloval v desátém kole!

Ruský knockoutér Artur Beterbiev (15-0-0, 15 KO) sjednotil pásy IBF a WBC polotěžké váhy, když v deseti kolech jednoznačně zničil ukrajinského válečníka Oleksandra „The Nail“ Gvozdyka (17-1-0, 14 KO).

Souboj dvou šampionů, kdy Oleksandr Gvozdyk prezentoval spíše boxerskou chytrost a techniku, Beterbiev pro změnu zastupoval hrubou sílu, která od začátku slavila celkem úspěch, protože již v prvním kole se mladší Ukrajinec objevil na podlaze ringu, byť to nebyl regulérní knockdown. Ringový sudí Gary Rosato jej však začal chybně počítat, za což v přestávce mezi prvním a druhým dějstvím dostal řádně vyčiněno od trenéra šampiona WBC Teddyho Atlase. Ze zpomaleného záznamu bylo vidět, že se Gvozdyk nedostal na podlahu po úderů a tak ringový sudí stržený bod anuloval. Ovšem pro Ukrajince to bylo jen bezvýznamné vítězství.

Ruská mašina na knockouty se rozjížděla sice pomalu, ale přesně pracovala na spodcích svého rivala, které jej postupně zpomalovaly. Beterbievova síla zkrátka byla až příliš velkým soustem. To se Gvozdyk několikrát snažil zlomit, ovšem neuspěl. Šampion IBF začal naprosto dominovat v devátém dějství, kde jeho tlak sice ještě soupeř ustál, ale stálo jej to hodně sil. V desátém dějství však Gvozdyk nedokázal čelit tlaku Beterbieva a ten jej třikrát poslal na podlahu ringu. Tentokrát už ringový sudí Gary Rosato zasahoval zcela správně, když svěřence Teddyho Atlase ukončil. Smutný dvaatřicetiletý Ukrajinec se přesunul do svého rohu, kde kousal první porážku profesionální kariéry. Na druhé straně šťastný čtyřiatřicetiletý Rus mohl slavit dva pásy mistra světa!