Beterbiev ukončil Kalajdziče a obhájil pás IBF v polotěžké váze!

Světová šestka a aktuální šampion organizace IBF v polotěžké váze, Artur Beterbiev (14-0-0, 14 KO), ukončil svého soupeře, Radivoje „Hot Rod“ Kalajdziče (24-2-0, 17 KO) v pátém kole.

Čtyřiatřicetiletý Rus je aktuálně jediným světovým šampionem, který všechny duely ukončil před limitem a nebylo tomu jinak ani s bosenským rodákem, jenž dlouhodobě žije na Floridě. Fanoušci ve Stocktonské Aréně byly svědky opravdu slušné bitky, ve které tahal za delší konec ruský borec. Již ve třetím kole dokázala světová šestka posadit soupeře na zadek a vypadalo to, že je rozhodnuto. Kalajdzič ukázal bojovnost, ale jeho nohy připomínaly spíš kus hadru, ovšem ve čtvrtém kole otřásl i on svým soupeřem. Marně se snažil ruského rodáka dorazit. Před pátým kole jej ringový sudí upozornil, že jestli se nebude krýt, tak duel ukončí a tak se i stalo, i když možná předčasně. Beterbiev udělal to, co musel. Přišpendlil soka na provazy a několika tvrdými ranami duel ukončil.

„Pracoval jsem opravdu tvrdě pro tento zápas. Nechal jsem sto procent v tělocvičně a možná jednoho dne pořádně ukážu jaké jsou mé boxerské schopnosti. Chci sjednocující boje a je mi jedno s kým to bude. Jsem moc rád, že mohu spolupracovat se stájí Top Rank, Bobem Arumem a stanicí ESPN.“ – Usmíval se šampion se svým červeným pásem. Uvidíme kam tedy povedou další kroky ruského knockoutéra, ale pokud chce šampiony, tak má jen tři možnosti. Dva bratrovražedné boje se svými krajany, Sergeyem Kovalevem a DmitryBivolem, nebo souboj s ukrajinským šampionem, Oleksandrem Gvozdykem.