Beterbiev se nakonec Deinesem utká v lednu!

Ruský šampión Artur Beterbiev bude hájit pásy WBC a IBF 30. ledna v Moskvě. Jeho soupeřem bude definitivně jeho krajan Adam Deines!

30.1.2021 – Moskva, Rusko
Polotěžká váha
Artur Beterbiev vs Adam Deines

Neporažená ruská a světová trojka Artur BETERBIEV (15-0-0, 15 KO) a německá trojka Adam DEINES (19-1-1, 10 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o tituly WBC a IBF!

Beterbiev získal pás IBF v roce 2017 když ve dvanáctém kole knockoutoval německého boxera Enrica Koellinga. Loni v říjnu k němu přidal ještě titul WBC, když ve velmi očekávané a vyrovnané bitvě v sedmém kole ukončil Ukrajince Oleksandra Gvozdyka.

Ruský boxer se měl původně o titul utkat s čínskou neporaženou jedničkou Fanlongem Mengem (16-0-0, 10 KO), ale z důvodu přesunutí zápasu do Ruska, by si Meng nestačil vyřídit vízum a byl tak nahrazen Adamem Deinesem a nastaven datum 9. října.

Jenže Beterbiev si poranil žebra a zápas byl přesunut a vypadalo to, že se ani konat nebude. Nyní promotér Bob Arum prozradil, že duel má nový datum a to poslední lednovou sobotu.

Karel Hořejšek vs Adam Deines

Rodák z Ruska boxující za Německo Adam Deines bojoval v minulosti taky s českým tvrďákem Karlem Hořejškem se kterým sporně remizoval a v následné odvetě vyhrál na body. Rus několikrát boxoval také v České republice, ale vždy se jednalo o průměrné zápasy. V souboji s Beterbievem se nepředpokládá, že by mohl ruského válečníka nějak ohrozit.