Bermane Stiverne se po dvou letech vrací!

Deontay Wilder vs Bermane StiverneBývalý světový šampión těžké váhy, rodák z Haiti Bermane Stiverne se po dvouleté pauze vrací zpět mezi šestnáct provazů. Utká se s neporaženým Američanem Christopherem Lovejoyem!

29.1.2021 – 29.1.2021 – Florida, USA
Těžká váha
Bermane Stiverne vs Christopher Lovejoy

Světová šedesátka „B.Ware“ Bermane STIVERNE  (25-4-1, 21 KO) a neporažený Američan „Pretty Boy“ Christopher Lovejoy LOVEJOY (19-0-0, 19 KO) se utkají v desetikolové netitulové bitvě!

Stiverne se stal v roce 2014 světovým šampiónem organizace WBC, když překvapivě v šestém kole ukončil tvrďáka Chrise Arreolu (38-6-1, 33 KO). O titul přišel hned v první obhajobě o rok později, kdy jej jasně vybodoval dnes již také bývalý šampión, Američan Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO).

V roce 2017 si Stiverne a Wilder dali odvetu, ale rodák z Haiti už byl výkonnostně o několik levelů od Wildera níže, a Wilder jej brutálně ukončil v prvním kole.

Stiverne naposledy boxoval v únoru 2019 s britským neporaženým boxerem Joe Joycem (12-0-0, 11 KO), ale rozdíl mezi oběma boxery byl propastný a Joyce vyhrál v šestém kole technickým KO.

Christopher Lovejoy sice má úchvatnou bilanci, ale jeho soupeři byly bez výjimky pouze ratingový. Dá se tedy očekávat, že dvaačtyřicetiletý Stiverne si se svým o pět let mladším soupeřem poradí před limitem. Pokud Stiverne zápas nezvládne, tak to bude s největší pravděpodobností poslední zápas jeho kariéry.

Deontay Wilder vs Bermane Stiverne 2017