Bermane Stiverne opět trénuje!

Bermane StiverneBývalý mistr světa organizace WBC v těžké váze Bermane Stiverne opět začal tvrdě trénovat a do konce roku by chtěl stihnout návrat mezi šestnáct provazů.

Bermane Stiverne se dostal do podvědomí širší veřejnosti teprve před dvěma lety, kdy nastoupil do zápasu proti Chrisu Arreolovi. Stiverne v něm obhajoval stříbrný pás WBC, který držel od roku 2011, když zničil technickým knockoutem v 10. kole Raye Austina.
Favoritem zápasu byl ovšem Arreola a moc se nepředpokládalo, že by nesmírně odolného a zkušenějšího Arreolu mohl tento boxer porazit.
K překvapení všech se to ale Stivernemu povedlo. Pomalého a obtloustlého Arreolu jasně vybodoval 118:109 a 2x 117:110. Ihned po zápase vítěz slíbil, že dá soupeři šanci na odvetu pokud bude chtít. Svůj slib dodržel a rok později opravdu došlo na odvetu, jen s tím rozdílem, že se oba borci utkali o uvolněný pás mistra světa organizace WBC po legendárním Vitali Klitschkovi.
V odvetě došlo v květnu 2014 a opět byl mírným favoritem Arreola, odborníci předpokládali, že selhání z minulého zápasu byla jen slabá chvilka. Ovšem tyto spekulace skvěle připravený Stiverne razantně utnul v 6. kole, kdy Arreolu poslal 2 k zemi a o novým šampiónovi WBC po více jak pěti letech nebylo sporu.
O osm měsíců později v lednu 2015 přišla první obhajoba titulu. Stál proti němu aktuální šampón této organizace, neporažený knockouter Deontay Wilder. Wilder ovšem celý zápas určoval tempo a byl lepším v ringu a Stiverneho vybodoval jednoznačně 119:108, 118:109 a 120:107.
Po zápase Stiverne oznámil, že si chce půl roku odpočinout a poté začne opět trénovat a ten čas je právě teď.
Bermane Stiverne vs Chris Arreola II (17.1.2015) ⇓