Berchelt zbil Vargase a obhájil titul WBC v super pérové váze. Navarrete ukončil Dogboa!

I promotérská stáj Top Rank si připravila kvalitní galavečer do arizonského Tusconu, kde šampioni své tituly obhájili. Berchelt tvrdě zbil Vargase a Navarrete tentokrát ukončil Dogboa technickým knockoutem ve dvanáctém dějství.

Miguel Berchelt (36-1-0, 32 KO) vs. Francisco Vargas (25-2-2, 18 KO) – První střet těchto dvou mexických válečníků přinesl fantastickou podívanou, ovšem druhý souboj byl daleko jednoznačnější. Na čtyřiatřicetiletém Vargasovi se podepsala roční neaktivita a do Tusconu si přijel pro brutální výprask od šampiona WBC v super pérové váze, Miguela Berchelta. O sedm let mladší rodák z Cancunu dominoval a tvář jeho krajana začala brutálně otékat již ve třetím kole. Mladší, silnější a talentovanější šampion nedal žádnou šanci svému soupeři. Vargasův roh se tento teror rozhodl ukončit po šestém dějství a svého svěřence již do sedmého nepustili. Zcela správně. Vargas, jako pravý mexický válečník, by totiž souboj nikdy nevzdal.

Emanuel Navarrete (26-1-0, 22 KO) vs. Isaac Dogboe (20-1-0, 14 KO) – I v co-main eventu šlo o odvetu. Šampion WBO v super bantamové váze, Emanuel Navarrete, se postavil ghanskému válečníkovi, Isaacu Dogboemu, který první neúspěch připsal špatnému kempu. „Před prvním duelem jsem měl špatný kemp, byl jsem nemocný a zraněný. Nyní to bude jiná záležitost.“ – Hlásil sebevědomě Ghaňan, jenž hájí barvy Velké Británie. Bohužel jiná záležitost to nebyla. To, co Mexičan nezvládl v první duelu, tak zvládl v odvětě. „Královskou Bouři“ k ničemu nepustil, o čemž svědčí i úderové statistiky. Dogboe trefil pouze 121 úderů, kdežto šampion si jich připsal hned 314. Ve dvanáctém kole pak dokázal ghanského bijce ukončit technickým knockoutem a mohl začít slavit svoji první obhajobu titulu.