Benavidez zničil Lemieuxe ve třech kolech!

David Benavidez vs David LemieuxNa americkém galavečeru v Arizoně se o prozatímní světový titul WBC v super střední váze utkali David Benavidez a David Lemieux. Domácí boxer předvedl tah na jednu bránu a Lemieuxe spráskal ve třech kolech! Video v článku!

21.5.2022 – Gila River Arena, Glendale, USA
Super střední váha
David Benavidez 🇺🇸🆚🇨🇦 David Lemieux
3. kolo TKO

Od dvou bývalých světových šampiónu se očekávala tvrdá a vyrovnaná bitva, ale zápas nabídl naprosto jednoznačnou záležitost. Neporažený David Benavidez (26-0-0, 23 KO) jasně dominoval a ve druhém kole poslal Davida Lemieuxe (43-5-0, 36 KO) do počítání, když jej doslova vystřelil z ringu.

Lemieux se prakticky na ni nezmohl a ve třetím kole, kdy dostával plno úderů zasáhl ringový Harvey Dock a zápas správně ukončil. Benavidez tak získal prozatímní světový titul WBC a je povinným vyzývatelem úřadujícího šampióna Saula Alvareze (57-2-2, 39 KO).

David Benavidez vs David Lemieux

Připomeňme, že pětadvacetiletý americký šampión David Benavidez získal v záři 2017 světový titul WBC, když ovládl dvanáctikolovou bitvu a vybodoval rumunského boxera Ronalda Gavrila. Pás o půl roku později následně v odvetě obhájil. Následovala druhá obhajoba v roce 2019, kdy knockoutoval v devátém kole krajana Anthony Dirrella.

David Benavidez vs David Lemieux

V roce 2020 se postavil ke třetí obhajobě, ale Benavidez nesplnil váhový limit a WBC mu titul odebrala. Kolumbijce Roamera Angula sice ukončil před limitem v desátém kole, ale odešel z ringu bez pásu. Poté uvolněný světový titul získal právě Saul Alvarez, který jej drží do dnes.

David Benavidez vs David Lemieux