Benavidez získal zpět ztracený pás WBC. Dirrella ukončil v devátém kole!

David „The Red Flag“ Benavidez (22-0-0, 19 KO) získal zpět svůj ztracený pás WBC super střední váhy, když v devátém kole ukončil technickým knockoutem krajana Anthonyho „The Dog“ Dirrella (33-2-1, 24 KO).

V září minulého roku přišel David Benavidez o svůj pás WBC super střední váhy, když neprošel dopingovým testem na kokain. Dvaadvacetiletý rodák z Arizony si odpykal roční stopku a podle svých slov se poučil a dospěl. V sobotní noci dostal šanci vrátit se zpět na trůn organizace WBC, na který v době jeho nepřítomnosti usedl starší krajan Anthony Dirrell. Čtyřiatřicetiletý držitel titulu WBC se rval statečně, když byl Benavidezovi šest kol vyrovnaným soupeřem. Jenže právě v šestém kole mu mladší sok otevřel víčko na pravém oku a to byl začátek konce obávaného „Psa“.

Benavidez ucítil krev a ještě přidal na obrátkách. Postupně ostřeloval otevřené oko svého rivala a byla to jen otázka času, než ringový sudí Thomas Taylor souboj ukončí. Ten nechal lékaře dvakrát zkontrolovat oko šampiona. Dirrell se ještě pokusil otočit guard, aby zabránil dalším úderům na otevřené oko, ale skrz krev nic neviděl, takže Benavidezovi údery i tak nacházely cíl. V devátém kole byl konec. Teprve dvaadvacetiletý borec s přezdívkou „The Red Flag“ opět získal do držení to, co neztratil v boji, ale svoji hloupostí a mladistvou nerozvážností. Doufejme tedy, že se skutečně poučil a brzy nás čeká sjednocující bitva, třeba s krajanem a šampionem IBF, Calebem Plantem.